Kobiety na… autobusy!

24 sierpnia 2009, 0:00

Aż 7 pań zmagać się będzie z blisko 60 mężczyznami. Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej po raz pierwszy odbędzie się w Kielcach podczas targów Transexpo. Po raz pierwszy też wezmą w nim udział kobiety.

Targi Transexpo (Targi Kielce, 16-18 września 2009r.) to okazja do zaprezentowania krajowych premier i rynkowych hitów, ale również do specjalistycznych szkoleń, konferencji i spotkań. Od 17 do 18.09 w ramach targów odbędzie się III Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej. To widowiskowe wydarzenie gromadzi dużą ilość zawodników, ale jeszcze więcej widzów, którzy z podziwem obserwują zmagania profesjonalistów. Pierwszy etap – teoretyczny – składać się będzie z zagadnień dotyczących przepisów, które obowiązkowo powinien znać każdy kierowca autobusu. Drugi i trzeci etap to jazda sprawnościowa z utrudnieniem na czas, na przygotowanym placu manewrowym 12 metrowymi autobusami firmy Solaris, a także konkurencje z udzielania pierwszej pomocy oraz rozwiązywania trudnych sytuacji, które zawodnicy mogą napotkać w pracy codziennej. Konkurs bowiem oprócz widowiska, spełnia również funkcję edukacyjną dla pracowników firm komunikacji miejskiej.

Zawsze marzyłam, żeby wziąć udział w takich zmaganiach – mówi Magdalena Stachowiak z Translub Luboń, jedna z 7 kobiet, które wezmą udział w konkursie. – Od 3 lat prowadzę autobusy. Wcześniej zdarzało mi się jeździć też ciężarówkami. Awarie i różne ekstremalne sytuacje na trasach wymagały ode mnie szczególnych umiejętności, więc jestem zaprawiona w bojach. Teraz szykuję się do kieleckiego konkursu, ale również egzaminu instruktorskiego na kategorię C i wyższe. Mimo, że w swoim zawodzie nigdy nie byłam dyskryminowana, to w ten sposób po raz kolejny udowodnię, że kobieta może wszystko. Nawet nauczyć panów prowadzić na prawdę duże pojazdy – dodaje z uśmiechem. Jak widać 57 mężczyzn wcale nie będzie miało z kobietami łatwo.

Głównymi organizatorami zmagań są: Targi Kielce i Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, z pomocą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach- Wydział Ruchu Drogowego, MPK Kielce, ZTM Kielce, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach oraz Polskiego Czerwonego Krzyża. Sponsorem I nagrody oraz Partnerem Głównym Konkursu jest Solaris Bus & Coach S.A. Partnerami oraz fundatorami nagród za zajęcie kolejnych miejsc są Drabpol Sp.J., PGNiG, R & G Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!