Citaro w Księdze Rekordów Guinnessa

19 października 2009, 0:00

Mercedes-Benz może pochwalić się wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa. Ambulans o długości ponad 20 metrów, bazujący na Citaro, jest w stanie pomieścić ponad 123 osoby.

Nad przystosowaniem pojazdu do jego funkcji i wyposażeniu go pracowały firmy: Von Bergh Global Medical Consulting (projekt pojazdu i zarządzanie projektem), Gebrüder Heymann GmbH (firma specjalizująca się w konwersjach samochodów), Cytomed Middle East i EvoBus GmbH.

Symulacja wypadku z dużą liczbą poszkodowanych przeprowadzona przez Niemiecki Czerwony Krzyż i organizację St John Ambulance pokazała, że w Citaro można leczyć i transportować ponad 123 osoby. Długość pojazdu z zamontowanymi z tyłu zapasami medycznymi wynosi 20,03 m. Jest to trzeci pojazd Mercedes-Benz, który będzie pełnił funkcję szpitala na kołach w Dubaju. Wcześniej dostarczono wersje o długości 12 metrów.

Jeden z dubajskich autobusów będzie mobilną jednostką intensywnej terapii, drugi będzie służył do przewożenia wyposażenia do leczenia dużej ilości osób oraz transportu lekko poszkodowanych, trzeci zaś ma łączyć obie te funkcje. Trzy karetki o dużej pojemności zapewnią szybkie wsparcie medyczne w sytuacjach, gdzie jest wielu poszkodowanych. Dzięki zapewnieniu szybkiej pomocy medycznej, znacznie zwiększają się szanse na przeżycie ciężko poszkodowanych.

Jeden standardowy ambulans może przewieźć jedynie jednego poszkodowanego przy dwuosobowej załodze. W mobilnych szpitalach personel liczący cztery osoby może zapewnić opiekę medyczną 20 pacjentom.

Mercedes-Benz Citaro to popularny autobus w wielu krajach. We wrześniu 2009 z taśm zjechał 25-tysięczny egzemplarz Citaro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!