Dodatkowa pomoc w dotarciu do celu

9 listopada 2009, 0:00

Navigon oferuje kierowcom samochodów ciężarowych dedykowanego asystenta – specjalne oprogramowanie do urządzeń serii Navigon 6310 oraz 8410, które pomoże ominąć przeszkody na drodze lub mosty, na których nie zmieści się ich pojazd. Dzięki nowemu rozwiązaniu nawigacyjnemu, kierowcy samochodów ciężarowych mogą zaplanować trasę w ponad 20 krajach Europy , tak aby omijać małe miasteczka oraz utrudnienia na drodze.

Drogowy transport towarów jest coraz większy – tylko w samych Niemczech przewiduje się jego wzrost o 79 procent do 2025 roku . Większy ruch na drogach sprawia, że samochodom ciężarowym będzie coraz trudniej dotrzeć do celu w rozsądnym czasie. Już teraz kierowcy pod presją czasu powodują sytuacje, które nie tylko przyczyniają się do straty czasu ale i niepotrzebnego stresu.

Spersonalizowany profil pomoże wytyczyć idealną trasę
W celu znalezienia idealnie dopasowanej trasy, kierowca ustawia w urządzeniu swój profil. Do tego celu potrzebny jest zestaw 7 danych na temat pojazdu – jego wysokość, szerokość, dopuszczalną ładowność na jedną oś, oraz takie informacje, jak przewożenie niebezpiecznych substancji, co oznacza, że pojazd nie może poruszać się po niektórych drogach. Określa się, czy samochód ciągnie przyczepę oraz ustawia jej długość, a także definiuje całkowitą masę pojazdu oraz przyczepy. Oprogramowanie opracowuje najlepszą trasę na podstawie wszystkich zebranych w ten sposób informacji. Automatycznie eliminuje te odcinki, których pojazd nie będzie w stanie pokonać lub po których nie może się poruszać, takie jak wąskie drogi, mosty o określonej nośności lub niskiej dopuszczalnej wysokości pojazdu. Oprogramowanie znajduje optymalną, spersonalizowaną trasę, kierując objazdami i odpowiednimi mostami.

Cele specjalne dla samochodów ciężarowych
Oprócz wskazówek nawigacyjnych, oprogramowanie informuje o 24 tysiącach celów specjalnych , między innymi stacjach benzynowych oferujących dedykowane samochodom ciężarowym rodzaje paliw i dodatków do nich, warsztatach otwartych przez całą dobę, możliwości skorzystania na postoju z prysznica lub sklepu. Lista celów specjalnych zawiera nawet myjnie dla ciężarówek, informacje o dopuszczalnej wysokości pojazdu na zadaszonych stacjach paliw czy możliwości płacenia kartą. „

Kierowcy mają wpływ na jakość oprogramowania
Kierowcy mogą sprawić, że nawigacja będzie jeszcze lepiej spełniać ich potrzeby. Oprogramowanie ma bowiem funkcję MyReport – jeżeli znajdą błędy na mapie, nowe lub zmienione ograniczenia i znaki dla ciężarówek, drogi, po których nie mogą się poruszać pojazdy przewożące niebezpieczne materiały, nową dopuszczalną wysokość, szerokość lub masę pojazdu na danym odcinku, mogą od razu wprowadzić informację na ten temat bezpośrednio do urządzenia, a potem wysłać je do firmy Navigon poprzez aplikację Navigon Fresh

Oprogramowania dla kierowców samochodów ciężarowych będzie dostępne do ściągnięcia w sklepie internetowym Navigon za równowartość 129 EUR już od grudnia 2009 roku dla urządzeń serii Navigon 6310 oraz 8410.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!