Kryzys dotknął MANN+HUMMEL

23 listopada 2009, 0:00

Dział wyposażenia fabrycznego MANN+HUMMEL w Ludwigsburgu ze względu na poważny spadek obrotów w 2009 roku o ok. 70 milionów Euro będzie zreorganizowany. Planowane przedsięwzięcie przewiduje restrukturyzację zakładu oraz funkcji handlowych przy jednoczesnym wzmocnieniu działu rozwoju produktów, procesów i metod technologicznych.

Do końca 2012 roku planowane jest obniżenie poziomu kosztów w porównaniu do 2008 roku o blisko 40 milionów Euro. Do końca 2012 roku stopniowo ma być zlikwidowanych 330 miejsc pracy.

Dodatkowo już zostały zawarte porozumienia z blisko 70 pracownikami w wieku emerytalnym, co do dobrowolnych rezygnacji z zatrudnienia. Na chwilę obecną w Ludwigsburgu zatrudnionych jest 1.800 pracowników.

MANN+HUMMEL na początku roku ze względu na panujący kryzys w branży motoryzacyjnej podjął krótkoterminowe działania, jak np. skrócenie czasu pracy, ograniczenia budżetowe oraz zredukował liczbę pracowników najemnych. Rozwój rynku i naciski konkurencji wymagają jednak dalszych zmian strukturalnych.

Musimy zredukować ponadnormatywne powierzchnie, znacznie ograniczyć koszty i jednocześnie przygotować się na nowe wymagania naszych klientów” – mówi dr Dieter Seipler, przewodniczący zarządu MANN+HUMMEL.

Chcemy utrzymać Ludwigsburg jako lokalizację produkcyjną. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy konsekwentnie będziemy poruszać się w ustalonych warunkach ramowych przy zachowaniu konkurencyjności”. Zarząd firmy jeszcze w tym roku podejmie stosowne rozmowy z reprezentantami rady pracowniczej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!