Odchodzi Prezes Zarządu MAN

27 listopada 2009, 0:00

W dniu 23 listopada 2009rr Prezez Zarządu firmy MAN SE, Håkan Samuelsson ustąpił z pełnionej funkcji przewodniczącego zarządu. Samuelsson opuszcza firmę MAN SE na własne życzenie ze skutkiem natychmiastowym.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu firmy, swoją decyzją Samuelsson pragnie ponownie umożliwić Grupie MAN skoncentrowanie się na kluczowych obszarach swojej działalności i dalszym rozwoju przedsiębiorstwa. Samuelsson uznał, że w interesie przedsiębiorstwa konieczna jest personalna zmiana w kierownictwie najwyższego szczebla.

Prezydium rady nadzorczej firmy MAN SE przyjmuje decyzję Håkana Samuelssona z szacunkiem i wyraża mu podziękowanie za wieloletnią pracę. Od 2000 r. Samuelsson przyczyniał się do znacznego rozwoju firmy MAN.

Samuelsson zapewnił prezydium rady nadzorczej, że w interesie firmy będzie wspierał zmiany na najwyższym szczeblu i ustanowionemu komisarycznie następcy udzieli wszelkiej pomocy w realizacji wszystkich zadań.

Na komisarycznego następcę Håkana Samuelssona, w funkcji Prezesa Zarządu firmy MAN SE, prezydium rady nadzorczej powołało dr Georga Pachta-Reyhofena. Będzie on pełnił funkcję przewodniczącego zarządu firmy MAN SE równolegle z wykonywaniem dotychczasowych obowiązków przewodniczącego zarządu firmy MAN Diesel SE.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!