Już setka w wypożyczalni

30 listopada 2009, 0:00

W czasach ciężkich, zwłaszcza dla przemysłów budowlanego i transportowego, firma Feber oferuje rozwiązanie, które może być receptą na kryzys. Mowa tu o usłudze wynajmu naczep. Jest ona dostępna już od stycznia 2009r. Teraz firma podjęła decyzję o powiększeniu do wiosny 2010r. swojego parku do 100 naczep.

Jak powszechnie wiadomo kraj pogrążył się w kryzysie. Jednymi z bardziej odczuwających go sektorów są budowlany i transportowy. Niepewność jutra ostudziła zapał do inwestowania w nowe środki transportu. Inwestycje drogowe i budowlane jednak powstają… Obserwując trendy wyboru zakupu pojazdów używanych i braku stabilnej polityki długofalowych budów firma Feber postanowiła wyjść naprzeciw klientom potrzebującym pojazdu do konkretnego zadania inwestycyjnego lub na konkretny okres czasu.

I tak w styczniu uruchomiona została wypożyczalnia naczep wywrotek. Było ich dwadzieścia. Szybko okazało się, że ilość ta jest niewystarczająca, wnet została powiększona do 30 sztuk. 97% obłożenie spowodowało, że w czerwcu Feber dysponował już 50 naczepami samowyładowczymi. Do grona wywrotek dołączyły naczepy : skrzyniowa, platformowa, plandekowa, firanowa i cysterna spożywcza.

Obecnie w parku rent a/ trail znajduje się 75 naczep. Są to pojazdy fabrycznie nowe, po generalnych remontach lub używane. Wszystkie posiadają gwarancję doskonałego stanu technicznego. Klient może wybrać wywrotkę z zabudową stalową lub aluminiową. Skrzynię w wymiarze paletowym lub half-pipa. Pojazd do przewozu kruszywa budowlanego, asfaltu, zboża, węgla czy płodów rolnych. Wypożyczane są pojazdy samowyładowcze od 22 do 72m3 objętości i ładowności od 25,7 do 29,7 tony. Dla klientów posiadających nowsze ciągniki z hamulcami tarczowymi firma oferuje naczepy z hamulcami tarczowymi. Dla klientów ze starszymi modelami aut są naczepy z hamulcami bębnowymi.

Możliwy czas wynajmu to tydzień do trzech, miesiąc do trzech, kwartał do trzech rok, dwa lub trzy lata. Czas wynajmu możemy przyporządkować również do danej pracy przewozowej np. przemieszczenia 6 tyś. ton kruszywa. Przy wynajmach długoterminowych ( od 1 roku wzwyż) możliwe jest zbudowanie naczepy dedykowanej pod konkretne potrzeby klienta. W przypadku wykupienia pakietu assistance naczepa serwisowana jest w bazie klienta lub po prostu w terenie, nie ma konieczności przyjeżdżania na rutynowe przeglądy.

Cena miesięcznego wynajmu używanej naczepy wywrotki ze skrzynią stalową zaczyna się od 2200 netto/miesiąc. Cena wynajmu pojazdu jest wypadkową jego wartości początkowej, rocznika produkcji, stanu w jakim się on znajduje i objętości ładunkowej. Średnia cena wynajmu nowej wywrotki o kubaturze 32m3 to 3500 zł netto. Należy przy tym dodać, że jest to pojazd, w którym wypożyczający dba o stan techniczny, ubezpieczenia ( oprócz OCP) i ogumienie. Jeżeli klient decyduje się na wykup naczepy, którą do tej pory wypożyczał może liczyć na pokaźne upusty.

Zainteresowani wynajmem powinni kontaktować się z siedzibą wypożyczalni Feber w Sieradzu przy ul. A.Mickiewicza 4. Wszelkie informacje udzielane są także pod numerami telefonów 783 930 000 lub 665 300 656 (p.Hubert Rutkowski).

Tekst: Michał Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający Feber. Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!