Nocna akcja ITD w Wielkopolsce

19 kwietnia 2018, 10:36

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę aż 317 ciężarówek na autostradzie A2 w kierunku Świecka. Patrole ulokowane były w okolicach punktu poboru opłat w Gołuskach, Nagradowicach, Kunach i Żdżarach oraz na drodze krajowej nr 92 (odcinek między Poznaniem a Wrześnią).

Kontrole inspektorów miały na celu badanie trzeźwości kierowców ciężarówek oraz wykrycie ewentualnych urządzeń manipulujących pracą tachografów. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi, ale w 17 przypadkach odkryto ingerencję w tachografy – były to wyłączniki tachografów cyfrowych oraz magnesy na skrzyniach biegów. Ponadto inspektorzy w kilku przypadkach stwierdzili jazdę na cudzej karcie kierowcy lub poruszanie się pojazdem bez jej używania.

W przypadku przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w celu nałożenia na nich kar w wysokości 79 700 zł łącznie. Ukarano także 15 kierowców mandatami na sumę 27 650 zł.

Inspekcja Transportu Drogowego zapowiedziała, że nie była to ostatnia taka akcja na polskich drogach. Oczywiście daty kolejnych nocnych akcji pozostają tajemnicą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 24 kwietnia 2018, 8:26 1 -1

Najniższy mandat dla TIR-owca - wywrotki powinien wynosić 5.000 zł. Jeżdżą jak chcą, gdzie chcą i nie liczą się z nikim na drodze!

Odpowiedz

milionnakarku, 24 kwietnia 2018, 8:39 1 -1

dla kierowców ciężarówek w zabudowanym powinni zabierac prawko po przekroczeniu 70 km/h. Też mi prawo że osobówką stracisz a dużym nie masz "okazji" bo odcina przy 90. Ale jaka siła rażenia w razie wypadku tego dużego!!!

Odpowiedz