Uchroń układ hamulcowy przed zamarznięciem

21 grudnia 2009, 0:00

Niemal -10*C w dzień, około -15*C w nocy. Zima na dobre zagościła w Polsce. W takich warunkach wszelkie układy mechaniczne są wystawione na dodatkową próbę. Istnieją jednak płyny wspomagające, które zabezpieczają poszczególne elementy pojazdów oraz gwarantują ich poprawne działanie.

Jednym z takich produktów jest K2 Tirus, który zabezpiecza układ hamulcowy przez zamarznięciem. K2 Tirus zawiera w swoim składzie pakiety antyutleniaczy oraz substancje przeciwzużyciowe, dzięki którym układ hamulcowy jest zabezpieczony przed powstawaniem ognisk korozji. Płyn chroni przewody hamulcowe przed pęcznieniem. Zapobiega zatem efektowi „gumowatości” hamulców i poprawia ich skuteczność. Jest szczególnie przydatny dla mocno obciążonych pojazdów – samochodów ciężarowych oraz poruszających się po górzystych drogach.

Producent gwarantuje działanie płynu do temperatury -40*C. W Polsce rekordowo niską wartość na urządzeniach pomiarowych odnotowano w 1940 roku i wyniosła ona 41 kresek poniżej zera. Był to jednak jednostkowy przypadek. Średnia temperatura dla Polski w zimie oscyluje wokół – 5*C do -7*C, zatem K2 Tirus będzie skuteczną ochroną układu hamulcowego pojazdów użytkowanych w klimacie środkowej Europy.

Produkt dostępny jest w butelce 1L.
Cena K2 Tirus to 13,00 zł/ 1 L

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!