Pierwsze polskie trolejbusy w Niemczech

11 stycznia 2010, 0:00

Solaris Bus & Coach, dostarczy dwanaście trolejbusów Trollino do przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej Barnimer Busgesellschaft mbH (BBG) w Eberswalde w Niemczech. Będą to pierwsze trolejbusy polskiego producenta w tym kraju.

Eberswalde położone 50 km na północ od Berlina jest jednym z trzech niemieckich miast, które posiada linie trolejbusowe. Firma Solaris odnowi flotę BBG poprzez dostawę dwunastu sztuk Solarisów Trollino 18.

Przegubowe trolejbusy marki Solaris dla Eberswalde będą w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Pasażerowie skorzystają z 48 komfortowych miejsc siedzących. Elektryczny system napędowy pojazdów dodatkowo zostanie wyposażony w superkondensatory. Dzięki temu rozwiązaniu zużywać będą mniej energii elektrycznej. Ponadto we wszystkich pojazdach zamontowane zostaną generatory Diesla o mocy 100 kW, dzięki którym trolejbus pojedzie także w częściach miasta pozbawionych trakcji elektrycznej.

Zgodnie z podpisaną w ostatnich dniach umową pierwsze Solarisy Trollino wyjadą na ulice Eberswalde w listopadzie tego roku. Ostatnia partia trolejbusów z Polski zostanie dostarczona do końca 2012 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!