Opłaty drogowe w Słowacji z DKV

22 stycznia 2010, 0:00

Niedawno pisaliśmy, że 1 stycznia 2010 r. Słowacja zastąpiła winiety elektronicznym systemem poboru opłat drogowych opartym o technologię GNSS. DKV Euro Service umożliwia rozliczanie ich za pomocą urządzeń OBU lub alternatywnie: za pomocą „ticketingu”.

Przewoźnicy często podróżujący siecią 2400 km słowackich autostrad i dróg ekspresowych, za pośrednictwem operatora swojej karty paliwowej mogą nabyć urządzenie do automatycznego naliczania opłat – OBU. DKV oferuje rozliczanie opłat w trybie Post-Pay: przewoźnik płaci myto dopiero po otrzymaniu za nie faktury. Na tej samej fakturze rozliczane jest paliwo, opłaty drogowe z innych państw itp. By rozliczać się w ten sposób, należy wypełnić i przesłać operatorowi bezpłatne formularze zamieszczone na stronie DKV. Po akceptacji wniosku, klient otrzymuje od operatora SkyToll urządzenie OBU, które musi być zainstalowane przez autoryzowany warsztat z listy zamieszczonej na stronie internetowej DKV.

Uzupełnieniem do trybu płatności Post-Pay dla firm, które rzadko podróżują przez Słowację, jest „ticketing” – automatycznie wystawiane bilety, z których można korzystać w wybranych punktach granicznych do 31 marca 2010 r. Po okazaniu dokumentów pojazdu i określeniu planowanej trasy, obliczana jest kwota do zapłaty z góry. Po zapłaceniu kierowca otrzymuje kwit uprawniający go do przejazdu wybranym odcinkiem trasy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!