Unimetal wyróżniony za innowacyjność

24 lutego 2010, 0:00

7 lutego 2010 roku tradycyjną galą w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zakończył się 16-sty konkurs Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski 2009. Wśród ścisłego grona laureatów po raz kolejny znalazła się firma Unimetal zdobywając nagrodę Kryształowy HIT 2009 za innowacyjne rozwiązania w produkcji linii diagnostycznych dla stacji kontroli pojazdów. Kryształowy HIT mogą otrzymać, tylko ci, którzy w minionych latach przynajmniej dwukrotnie sięgali po najwyższe laury.

„Innowacyjność linii diagnostycznych produkowanych przez Unimetal charakteryzuje głównie wykorzystanie nowatorskiego oprogramowania, będącego wynikiem prac badawczo-rozwojowych pozwalającego na precyzyjne określanie parametrów pomiarowych i zapewniającego ich prawidłowe archiwizowanie. Modułowa konstrukcja bloków funkcjonalnych urządzeń kontrolno-pomiarowych i zastosowanie cyfrowej transmisji danych pozwala na łączenie wielu danych diagnostycznych w spójny system, sterowany jednym procesorem. Innowacyjnym niestosowanym przez innych producentów na świecie rozwiązaniem, jest pomiar realizowany w przetworniku obrotowo-imuplsowym tzw. encoderze inkrementalnym.
Sama linia skonstruowana jest w oparciu o znane rozwiązania techniczne – jednakże wspomniane innowacje technologiczne i informatyczne pozwalają na stałe rozbudowywanie możliwości diagnostycznych w miarę postępu w tych dziedzinach.” cyt. Opinia o Innowacyjności wydana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Wydział Nauk Technicznych Centrum Jakości i Innowacji w Olsztynie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!