Nowy kontrakt Kapsch TrafficCom

12 marca 2010, 0:00

Spółka zależna austriackiej firmy Kapsch TrafficCom AG zdobyła kontrakt na dostawę wartego ponad 9 milionów euro elektronicznego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu, który zostanie wdrożony na Airport Link, czyli drodze dojazdowej na lotnisko w Brisbane w Australii.

Kapsch TrafficCom zaprojektuje, zbuduje i zainstaluje na Airport Link w Brisbane w Australii, czteropasmowej drodze przebiegającej w tunelu i łączącej centralną dzielnicę biznesową Brisbane z portem lotniczym, kompleksowy, wielopasmowy, w pełni elektroniczny system poboru opłat w warunkach płynnego ruchu (MLFF). Będzie on obejmował urządzenia infrastruktury drogowej, systemy zaplecza (back-office) oraz związane z nim usługi. Spółka zależna firmy Kapsch TrafficCom AG dostarczy system poboru opłat firmie BrisConnections, która jest koncesjonariuszem płatnej drogi Airport Link. Kapsch TrafficCom dostarczy system na zlecenie Thiess John Holland, firmy, która zaprojektowała i jest wykonawcą inwestycji obejmującej budowę drogi łączącej centrum miasta Brisbane z portem lotniczym oraz budowę drogi przeznaczonej wyłącznie dla ruchu autobusowego w północnej części miasta.

W celu zaspokojenia potrzeb dynamicznie rozwijającej się i odnotowującej szybki przyrost populacji mieszkańców północnej części Brisbane, firma BrisConnections realizuje największą inwestycję infrastrukturalną w Australii o łącznej wartości 4,8 miliarda dolarów australijskich. Obejmuje ona budowę drogi dojazdowej na lotnisko (Airport Link), budowę drogi przeznaczonej dla ruchu autobusowego w północnej części miasta (odcinek Northern Busway łączący przedmieścia od Windsor do Kedron) oraz modernizację i rozbudowę ronda w pobliżu portu lotniczego (Airport Roundabout Upgrade). Realizacja tej inwestycji pozwoli na usprawnienie ruchu drogowego, umożliwiając szybszy i łatwiejszy dojazd na lotnisko oraz dojazd z dzielnic położonych w jego okolicy do centrum miasta zarówno kierowcom, jak i osobom korzystającym z komunikacji miejskiej.

Budowa wszystkich odcinków dróg została już rozpoczęta, a zakończenie całej inwestycji planowane jest w pierwszych miesiącach 2012 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!