Gwarancja bieżnikowania Michelin wchodzi na rynek

22 marca 2010, 0:00

Jako pierwsza firma oponiarska, Michelin wprowadza na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works. Opony te charakteryzuje wytrzymałość i mobilność w zastosowaniu drogowym i pozadrogowym. Michelin oferuje bezpłatną wymianę karkasu, jeżeli zostanie on przebity lub zniszczony przez co nie może być poddany bieżnikowaniu. Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i te, które zostaną oddane do pierwszego bieżnikowania Michelin Remix przed końcem 2012 roku.

Opony segmentu X Works (dawniej zwane „Y”) wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są podczas eksploatacji szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Użytkownik może korzystać z Gwarancji Bieżnikowania gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), Michelin za darmo wymieni go, a użytkownik otrzyma oponę Michelin Remix płacąc tylko za usługę bieżnikowania.

Oferta Gwarancji Bieżnikowania Michelin daje pewność firmom, że możliwe jest bieżnikowanie opon w 100 proc. przypadków. Rozwiązanie to pozwala lepiej wykorzystać potencjał 4 żyć opon Michelin i obniżyć aż do 36 proc. koszty przejechanego kilometra:

Cztery życia opon Michelin
1. Trwały i niezawodny karkas opony Michelin
2. W przypadku nowej pogłębionej opony, za 5 proc. ceny nowej opony, użytkownicy otrzymują oponę o wydłużonej o 25 proc. żywotności
3. W przypadku opon Michelin Remix, za 50 proc. ceny nowej opony, bieżnikowanie Michelin Remix przywraca parametry nowej opony
4. Opony bieżnikowane Michelin Remix nadają się do pogłębiania – za 5 proc. ceny nowej opony ich żywotność zostaje wydłużona aż o 25 proc.

Podsumowując, cztery etapy życia opon Michelin gwarantują 250 proc. żywotności opony za 160 proc. ceny nowej opony, czyli aż do 36 proc. oszczędności.

„Gwarancja Bieżnikowania Michelin to praktyczne narzędzie zmniejszenie kosztów eksploatacji ogumienia. Fakt, że opony Michelin charakteryzują się wyjątkową jakością i trwałością pozwala nam oferować użytkownikom coraz szerszy wachlarz nowatorskich usług” powiedział Adam Kossakowski, Menedżer ds. Produktu Opony Ciężarowe Michelin Polska S.A.

Gwarancja bieżnikowania Michelin obejmuje opony:
• Michelin 315/80 R 22.5 XZY 2, XDY3
• Michelin 385/65 R 22.5 XZY 3

Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i oddane do pierwszego bieżnikowania Michelin Remix przed końcem 2012 roku. Gwarancja Bieżnikowania jest również ważna w odniesieniu do opon zamontowanych w nowych pojazdach ciężarowych stanowiących ich pierwsze wyposażenie. Zagospodarowanie zużytych karkasów zapewnione jest przez Michelin niwelując koszty recyklingu ponoszone przez użytkowników.

Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!