Grupa Volvo wybrała Bridgestone

22 marca 2010, 0:00

Bridgestone Europe i grupa Volvo podpisały długofalową umowę na dostawę opon
– wyposażenia oryginalnego dla ciężarówek Volvo i Renault montowanych w Europie. Porozumienie obejmuje wszystkie pojazdy z klasy ciężkiej i średniej produkowane od początku 2010 roku i będzie obowiązywać przez 3 lata.

W ramach umowy Bridgestone będzie dostarczać szeroką gamę opon dla samochodów ciężarowych, w tym nowe opony Bridgestone R249 EVO oraz opony R297 EVO na oś kierowaną, które opracowano w odpowiedzi na przewidywany wzrost obciążenia przedniej osi samochodów ciężarowych wynikający z wprowadzania czystych technologii zapewniających zgodność z normami Euro V i VI.

Umowa pomiędzy Bridgestone, a Volvo oprócz dostaw opon przewiduje również współpracę w zakresie projektowania i opracowywania nowych technologii i rozwiązań transportowych, w szczególności w obszarach ochrony środowiska i w zakresie ograniczania zużycia paliwa.

– „Spółka Bridgestone Europe zdołała spełnić wysokie wymagania określone przez firmy Volvo i Renault, zarówno dotyczące samych produktów, jak również ich dostaw, dzięki czemu mogliśmy podpisać umowę z tą czołową globalną grupą producencką samochodów ciężarowych” – powiedział Gerry Duffy, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu spółki Bridgestone Europe.

Wcześniej spółka Bridgestone zawarła umowy, w ramach których stała się preferowanym dostawcą dla spółek grupy Volvo w Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!