Elektroniczny system poboru opłat Kapsch na najdłuższym wiadukcie świata

23 kwietnia 2010, 0:00

Spółka zależna austriackiej firmy Kapsch TrafficCom AG zrealizuje duży projekt z zakresu telematyki ruchu drogowego. Wraz z partnerami spółki joint venture, firma zaprojektuje, wykona i zainstaluje nowoczesny elektroniczny system poboru opłat drogowych w technologii DSRC na Bang Na-Bangpakong, 54-kilometrowej drodze ekspresowej w formie wiaduktu w Bangkoku, uważanej za najdłuższą budowlę mostową na świecie. Całkowita wartość zamówienia sięga niemal 7 milionów euro.

– „Na początku roku zrealizowaliśmy nasze pierwsze zamówienie w Tajlandii instalując elektroniczny system poboru opłat na trzech najważniejszych drogach ekspresowych w Bankgoku. Bardzo się cieszę, że Kapsch TrafficCom przyznano kontrakt na realizację kolejnego ważnego projektu telematycznego w Tajlandii – drogi ekspresowej Bang Na-Bangpakong.” – powiedział Michael Gschnitzer, dyrektor ds. globalnej sprzedaży Kapsch TrafficCom AG.

Droga ekspresowa Bang Na-Bangpakong uznawana jest za najdłuższą budowlę mostową o konstrukcji belkowej na świecie. Sześć pasów jezdni na 54-kilometrowym wiadukcie jest usytuowanych na wysokości około 30 metrów nad ziemią. Rozpiętość przęseł konstrukcji mostu belkowego wynosi 44 metry, a jego łączna powierzchnia to 1,9 miliona metrów kwadratowych.

Kapsch TrafficCom w konsorcjum z dwoma spółkami tajskimi (Fatima Group i Smart Traffic Co. Ltd.) w ramach wspólnego przedsięwzięcia FSK Joint Venture, zaprojektuje, wykona i dostarczy Urzędowi ds. Dróg Ekspresowych i Dróg Szybkiego Ruchu Tajlandii (EXAT) elektroniczny system poboru opłat drogowych w technologii DSRC (Dedicated Short Range Communication), który zostanie zainstalowany przez konsorcjum na drodze ekspresowej Bang Na-Bangpakong w Bangkoku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!