Spawanie aluminium w firmie Tender

30 kwietnia 2010, 0:00

Od początku maja 2010r. firma Tender będzie oferowała spawanie aluminium. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi zachęciło firmę do zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników, zakupu sprzętu i przeprowadzenia setek prób.

– „W warunkach naszej firmy spawanie metodą TIG możemy polecić jako najbardziej efektywną , zarówno jeśli bierzemy pod uwagę parametry jakościowe, jak i cenowe. Nad prawidłowym przebiegiem procesu technologicznego czuwa Kierownik produkcji Pan Artur Janczewski, który służy wsparciem technicznym i kompetentną informacją potencjalnym klientom.” – Poleca usługę właściciel, Pan Włodzimierz Młot.

Niski ciężar, wysoka odporność korozyjna, łatwa obrabialność, wysoka przewodność cieplna i elektryczna, oraz utrzymywanie właściwości mechanicznych i fizycznych w niskich temperaturach to główne przyczyny coraz szerszego zastosowania aluminium i jego stopów.

W przypadku aluminium dominują metody spawania łukowego w osłonie gazu, przede wszystkim MIG, oraz TIG. Podczas spawania metodami TIG i MIG w charakterze gazu osłonowego stosuje się argon i hel. Są to tzw. gazy szlachetne (obojętne) ,co oznacza, że nie wchodzą one w związki chemiczne z innymi pierwiastkami. Mieszankę argonu i helu można stosować przy spawaniu metodą MIG w przypadku, gdy wymagany jest wysoki stopień wnikania na przykład przy spoinach pachwinowych lub przy spawaniu materiału o bardzo dużej grubości. Spawanie metodą MIG (Metal Inert Gas) jest z reguły stosowane przy grubości materiału od 1 mm wzwyż, istnieje jednak możliwość aby spawać materiały cieńsze metodą MIG z hakiem pulsacyjnym.

Spawanie metodą TIG (Tungsten Metal Gas), czyli spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych, stosuje się przy małej grubości materiału, nawet poniżej 1 mm. Górna praktyczna granica wynosi około 10 mm. Spawanie metodą TIG może być stosowane we wszystkich miejscach, a jego prawidłowe wykonanie gwarantuje spoinę o najwyższej jakości. Za pomocą metody TIG uzyskuje się niezwykle czyste, wysokiej jakości złącza. Ponieważ w procesie nie powstaje żużel, jest wyeliminowane ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami, a i gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia.

Metoda spawania aluminium TIG jest szeroko wykorzystywana w przemyśle nuklearnym, chemicznym, lotniczym, samochodowym i spożywczym. Spawanie TIG jest jednym z podstawowych procesów wytwarzania konstrukcji, zwłaszcza ze stali wysokostopowych, stali specjalnych, stopów niklu, aluminium, magnezu, tytanu i innych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!