DB Schenker łączy logistykę kontraktową z siecią w Rosji

6 maja 2010, 0:00

Dla celów nowego projektu logistycznego DB Schenker znacznie zwiększył powierzchnię magazynową i możliwości przeładunkowe swojego oddziału w Lvovsky, na południe od Moskwy.

Około 25.000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej dedykowanej dla usług logistyki kontraktowej oraz terminal cross – dockingowy o powierzchni 6.000 metrów kwadratowych, uzupełniono nowymi obiektami. W centrum logistycznym, które zajmuje powierzchnię około 5.400 metrów kwadratowych zainstalowano urządzenie przeznaczone do pakowania płyt parkietowych. Płyty trafiające z zakładów produkcyjnych klienta, są przepakowywane zgodnie z jego instrukcjami, a następnie, za pośrednictwem lądowej sieci transportowej DB Schenker trafiają do odbiorców.

Zarządzanie produktami i informacjami oraz dostęp klientów do danych o towarze jest możliwy dzięki wdrożonemu przez DB Schenker systemowi SAP WMS. Operator logistyczny odpowiada za import towarów z Finlandii oraz za eksport gotowych produktów z Rosji do Finlandii. DB Schenker obsługuje wiele regionów w Rosji w oparciu o własną sieć dystrybucji krajowej. Gospodarka rosyjska jest jedenastą potęgą światową i charakteryzuje wysokim popytem krajowym.

– „Obserwujemy gwałtowny rozwój rosyjskiego rynku” – wyjaśnia Karl Nutzinger, Prezes Europe Schenker AG. – „Ekspansja firm handlowych i produkcyjnych, która jest widoczna w Rosji, jest zachętą do outsourcingu usług logistycznych. W ten sposób firmy dążą do ograniczenia własnych kosztów. Popyt na kompleksowe usługi o najwyższej jakości stale rośnie. Różnorodność realizowanych przez nas projektów pokazuje również, że mamy dobrą pozycję na tym rynku.“

Klientami DB Schenker w Rosji są firmy międzynarodowe z branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego i sektora dóbr konsumpcyjnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!