Urządzenia Kärcher w innej kolorystyce

17 maja 2010, 0:00

Urządzenia marki Kärcher niezmiennie kojarzone są z charakterystycznym kolorem żółtym. Jednak od teraz firma rezygnuje ze swojego znaku rozpoznawczego i zmienia kolor urządzeń z serii Professional z żółtego na grafitowy. Czym spowodowane są te zmiany?

Jak dowiadujemy się z komunikatu firmy, Kärcher bardzo ceni sobie zdanie swoich klientów, a ci uważają, że w niektórych sytuacjach jaskrawy kolor może przeszkadzać w pracy.

Jedną z uwag wyrażanych przez profesjonalistów z branży HoReCa oraz firm świadczących usługi czystościowe był postulat zmiany kolorystyki urządzeń Kärcher, który umożliwiłby prowadzenie prac czyszczących bez skupiania uwagi postronnych osób na, przyciągającym oko, żółtym kolorze urządzeń, gdyż właśnie w tych branżach szczególnie zalecane jest, by nie szczegółowy przebieg prac, ale dopiero ich satysfakcjonujący efekt był widoczny.

Dzięki wprowadzeniu nowej kolorystyki urządzeń Professional, firma Kärcher dopełniła wizualnie, tworząc nowy schemat kolorów, pozycjonowania trzech grup urządzeń do zastosowań profesjonalnych. Od tej pory, wszystkie urządzenia z grupy Commercial (urzadzenia wysokociśnieniowe) będą wyróżniały się kolorem żółtym. Wszystkie urządzenia przemysłowe przyjmą kolor szary. Natomiast urządzenia z grupy Professional, czyli przede wszystkim zamiatarki i szorowarki Kärcher, zgodnie z oczekiwaniami rynku, dostępne będą w nowej wersji kolorystycznej, czyli w kolorze grafitowym. Ważną cechą koloru grafitowego jest jego mniejsza wrażliwość na zabrudzenia, co gwarantuje zadbany wygląd urządzenia nawet przy ich stosowaniu w ciężkich warunkach pracy. System przypisania kolorów pozwoli na bezbłędne rozpoznanie przeznaczenia urządzenia.

Korzyści płynące ze zmienionej kolorystyki urządzeń mają również pozytywny wymiar w sensie technicznym i obsługowym. Na tle grafitowej obudowy każdy detal w odmiennej kolorystyce staje się zdecydowanie bardziej widoczny, co ułatwia rozpoznanie funkcji i uniemożliwia operatorowi pomyłkę. Dlatego wszystkie elementy panelu obsługowego urządzeń Professional, mają wyróżniającą na tle ciemnej szarości lub czerni kolorystykę: żółtą – dla elementów istotnych w procesie czyszczenia a jasnoszarą dla elementów obsługowych i serwisowych Kontrast pomiędzy grafitem obudowy, a żółtym i zielonym kolorem elementów na panelu obsługowym, sprawia, że obsługa urządzenia staje się prostsza. Jest to także istotne dla zapewnienia bezawaryjnej pracy urządzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!