Już wkrótce charytatywny konwój Mikołajów

16 listopada 2018, 11:27

Świąteczny konwój Mikołajów to nowa charytatywna akcja, w którą angażuje się branża transportowa. Ciężarówki pokonają wspólnie trasę pomiędzy trzema miastami, a na efektownym widowisku skorzystają dzieci z domów dziecka.

Mikołajowy konwój to inicjatywa grupy pasjonatów zaangażowanych w organizację imprez truckerskich, w tym zlotu ciężarówek TruckShow Pomorze. Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia. Pomysłodawcą akcji jest Piotr Robak, natomiast koordynatorką projektu została Marzena Weisbrot, którą wspomaga Anna Szemiel.

– Wyruszamy z Nowego Dworu Gdańskiego. Zbiórka na ul. Warszawskiej o godz. 15.00. Jeszcze przed wyjazdem rozdawać będziemy choinki, które zostaną dla nas przygotowane przez Nadleśnictwa Elbląg i Kwidzyn. Będziemy je rozdawać, ale oczekujemy w zamian darów na rzecz Domów Dziecka. Chcemy by były to przede wszystkim artykuły higieniczne, środki czystości czy słodycze. Kolejnymi postojami na trasie konwoju będą Malbork i Nowy Staw. W tych miejscach także odbędzie się zbiórka darów. – mówi Marzena Weisbrot.

Z Nowego Dworu Gdańskiego konwój przejedzie trasą DK55 do Malborka (trwają rozmowy w kwestii ustalenia miejsca postoju na terenie miasta), dalej uda się do Nowego Stawu, gdzie odbędzie się finałowa część imprezy (według planu ok. 17.30). Odbędzie się tam oficjalne odpalenie iluminacji świątecznych oraz choinki na rynku miejskim. Na kierowców będzie czekał poczęstunek. Wśród atrakcji dla dzieci znajdzie się m.in. możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem oraz postaciami z bajek. Niespodzianką będzie pojazd ze specjalną świąteczną naczepą – organizatorzy nie ujawniają, co się na niej znajdzie. O wyjątkowy klimat wydarzenia planują zadbać także kierowcy ciężarówek, który planują efektowne przyozdobienie swoich pojazdów. Niektórzy z nich odważnie zapowiadają przebicie efektem wizualnym znanego na całym świecie konwoju Coca-Coli.

– Dary będą zbierane dla dwóch Domów Dziecka: w Gdańsku-Oliwie oraz Malborku. W domu w Malborku mieszkają starsze dzieci, dlatego też zachęcamy do pomyślenia także o nich podczas przygotowywania paczek (np. kosmetyki, słodycze). – mówi Marzena Weisbrot.

Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane widowiskiem do podziwiania konwoju oraz składania darów w punktach postoju. Zachęcają także kierowców do zgłaszania chęci uczestnictwa w przejeździe. Udział w konwoju nie jest zastrzeżony wyłącznie dla ciężarówek, zgłaszać mogą się także kierowcy busów. Plan imprezy wciąż nie jest zamknięty, dlatego wszelkie firmy związane z branżą transportową lub branżą napraw pojazdów mogą nadal zgłosić chęć wsparcia projektu. Kontakt pod adresem email: biuro@3strefa24.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!