Nowe terminale DHL Express w Tarnowie i Ciechanowie

17 czerwca 2010, 0:00

DHL Express uruchomił nowe terminale w Tarnowie i Ciechanowie. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i automatyzacja procesów sortowania przynoszą korzyści klientom z regionów. Otwarcia są kolejnym etapem realizacji strategii inwestycyjnej firmy w rozwój krajowej sieci logistycznej. Ich łączna wartość wyniosła ponad 3 mln euro.

Terminal w Ciechanowie

Nowy terminal DHL jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Ciechanowie. Zbudowany w ciągu 200 dni roboczych, może obsługiwać do 8,5 tyś. przesyłek na dobę, czyli o 250 proc. więcej niż poprzedni obiekt. Ten wzrost jest możliwy dzięki zastosowaniu takich rozwiązań technologicznych, jak liczący ponad 62 m sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 10 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych i 18 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej wynosi 1630 m2.


Terminal w Tarnowie

Nowy terminal DHL jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Tarnowie. Zlokalizowany jest w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym. Zbudowany w ciągu 100 dni roboczych, może obsługiwać do 8 tyś. przesyłek na dobę, czyli aż o 100 % więcej niż poprzedni obiekt. Wzrost jest możliwy dzięki zastosowaniu licznych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. 60-metrowego automatycznego sortera z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 9 bram z rampami hydraulicznymi do obsługi samochodów ciężarowych oraz 27 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej wynosi 1440 m2.

Obydwa terminale obsługują przesyłki standardowe do 31,5 kg, powyżej 31,5 kg do 1000 kg oraz przesyłki niestandardowe wymagające specjalnego procesu sortowania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!