Po przejęciu spółki Nortel, Kapsch szykuje się do przetargów w Polsce

17 czerwca 2010, 0:00

Kapsch CarrierCom, działający na rynku GSM-R (Kolejowa Sieć GSM), przejął spółkę Nortel. W wyniku transakcji prognozowany dochód spółki zwiększy się dwukrotnie w nadchodzących latach. Firma opracowuje systemy GSM-R dla czeskich, francuskich i algierskich kolei państwowych i przygotowuje się do wzięcia udziału w przetargu w Polsce.

Wkrótce po zakończeniu procesu przejęcia Kapsch CarrierCom otrzymał dwa zamówienia na dostarczenie systemów GSM-R: zlecenie dostarczenia systemów o wartości 180 milionów euro dla konsorcjumSynerail i zamówienie algierskich kolei państwowych ANESRIF na implementację systemu GSM-R na sześciu trasach. Wśród klientów Kapsch CarrierCom znajdują się również niemieckie koleje państwowe oraz brytyjskie Network Rail.

Kapsch CarrierCom otrzymał zamówienie od czeskich linii kolejowych České dráhy na trzecie już rozszerzenie systemu GSM-R w tym kraju. Zgodnie z umową, Kapsch wyposaży w aplikacje GSM-R międzynarodowy korytarz kolejowy Breclav-Petrovice na długości 206 km. Kontrakt obejmuje dostarczenie 26 stacji bazowych GSM-R 9000 i GSM-R 6000, aplikacji GPRS oraz platformy RPM. Kapsch realizuje zamówienia dla czeskich kolei państwowych od 2004 roku.

Doświadczenie rynkowe Kapsch CarrierCom sprawia, że firma przygotowuje się do wzięcia udziału w przetargach w Polsce, Portugalii, Turcji i na Węgrzech.
Kapsch CarrierCom posiada spółki partnerskie i spółki w 26 krajach na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!