Kapsch CarrierCom na brytyjskiej kolei

1 października 2010, 0:00

Kapsch CarrierCom otrzymał zamówienie od brytyjskiego operatora infrastruktury kolejowej Network Rail UK na rozbudowę istniejącej sieci bezprzewodowej. Planowane jest również wdrożenie nowej architektury R4 w sieci szkieletowej.

Technologia R4 oferowana przez Kapscha zawiera technologie Mobile Switching Centre Server (MSCS), Home Location Register (HLR) i Media Gateways. Zalety technologii R4 mają przełożenie także na efektywność kolei. Wzrasta na przykład zdolność obsługi dużego natężenia ruchu przy zmniejszeniu kosztów operacyjnych kolei. Nowa technologia R4 Kapsch CarrierCom spełnia wymogi wersji 3GPP architektury 4 BICN. Dzięki oferowanej architekturze funkcje komunikacji głosowej (nośnik w Media Gateway) oraz call control (Call Server, MSCS) wspierane są jednocześnie, co także zwiększa wydajność. Fizyczne rozdzielenie oraz otwarte interfejsy stanowią centralny aspekt standardu 3GPP BICN.

Jak dotąd 79 300 km sieci kolejowych w Europie zostało wyposażonych w technologię GSM-R, z czego technologia ta jest już wykorzystywana na 65 800 km. W nadchodzących latach planowane jest wyposażenie 150 650 km sieci kolejowych w cyfrowe, bezprzewodowe systemy łączności kolejowej. Wiele innych regionów świata wykazuje zainteresowanie wdrożeniem technologii GSM-R, w tym RPA, Afryka Północna, Środkowy Wschód, Bliski Wschód, Indie i Australia.

W ostatnich tygodniach spółka otrzymała kolejne zlecenia. Kapsch CarrierCom, we współpracy z Alpine Energie, zostali zwycięskimi oferentami na zlecenie ramowe ÖBB dotyczące łączności bezprzewodowej w tunelach w Austrii. Na Litwie Kapsch CarrierCom pracuje nad wdrożeniem ważnego projektu z zakresu GSM-R, zapewniającego rozwiązania w zakresie usuwania skutków awarii dla kolei państwowych. British Network Rail UK po raz kolejny potwierdziło światowe kompetencje spółki Kapsch, zlecając Kapsch CarrierCom realizację kolejnego projektu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.219.*, 4 października 2010, 0:00 0 0

Na początku przejęli spółkę Nortel i stali się liderem rynku GSM-R. Przygotowywali się też to przetargu w PL ale nie wiem coz tego wynikło. Jeśli uda sie zrealizować plany wdrożenia technologii GSM-R w innych krajach to Kapsch nie będzie narzekał.

Odpowiedz

83.24.248.*, 5 października 2010, 0:00 0 0

Wg informacji z 1 października Kapch wygrał przetarg w Polsce. Pieniądze jakie wyda państwo na system poboru opłat zwrócą się mniej więcej za 3 lata.

Odpowiedz