Nowy serwis Renault Trucks w Kaliszu

1 października 2010, 0:00

W Fabianowie między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim został oficjalnie otwarty nowy serwis Renault Trucks Polska. Serwis położony przy trasie nr 25 obsługuje samochody ciężarowe Renault już od wiosny.


Serwis położony przy ruchliwej trasie nr 25 obsługuje samochody ciężarowe Renault już od wiosny. Od tego czasu trwały jednak intensywne prace nad wykończeniem części biurowo-socjalno-magazynowej. 450 naczep piasku pozwoliło na podniesienie terenu, a cały plac został utwardzony betonową kostką. W budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych znajduje się hala warsztatowa wyposażona w cztery przejazdowe stanowiska (trzy kanały, jedno z podnośnikami) – w sumie jednocześnie może być na nich obsługiwanych 10 pojazdów. Do każdego stanowiska doprowadzona jest magistrala olejowa. Okazały magazyn części zamiennych pozwala na szybką obsługę i naprawę ciężarówek.

Już niedługo zostanie też oddana do użytku wyposażona w kanał , znajdująca się w osobnej hali Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, świadcząca pełny zakres usług. Trwają też prace przy kolejnym budynku. Po ich zakończeniu możliwości serwisu będą jeszcze bardziej imponujące – jednocześnie będzie można w nim obsługiwać nawet 14 ciężarówek.

Na uroczystość otwarcia serwisu przybyło ponad trzystu gości: Obecni i przyszli klienci kaliskiego serwisu, prowadzący w okolicy firmy transportowe, przedstawiciele lokalnych władz, na czele z Bożeną Budzik, burmistrzem gminy Nowe Skalmierzyce. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezes Renault Trucks Polska, Philippe Gorjux oraz właściciel Polsad-u, Jacek Korczak. Chwilę później przez serwis z ogłuszającym rykiem klaksonów przejechały najnowsze wersje pojazdów Renault Trucks – Magnum, Premium i Kerax. To już czwarty serwis Renault Trucks prowadzony przez Polsad. Pozostałe działają w Kutnie, Rzgowie pod Łodzią i w Koninie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!