Renault Trucks-MKR Technology mistrzem Europy

11 października 2010, 0:00

Zespół Renault Trucks–MKR Technology zakończył mistrzostwa Europy pojazdów ciężarowych na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrza Europy. Grand Prix w Jarmie zaowocowało dwoma dubletami i podium. Ekipa dojechała jako pierwsza z 27 punktami przed swoim bezpośrednim konkurentem. Ten tytuł, pierwszy w historii zdobyty przez Renault Trucks, koronuje ekipę, która nie istniała jeszcze rok temu. W klasyfikacji indywidualnej, Marküs Bösiger zajmuje drugie, a Marküs Oestreich czwarte miejsce.

– „Otrzymanie takiej nagrody nie może być owocem przypadku. Ta ekipa utożsamia to, co najlepsze w dyscyplinie z punktu widzenia ludzi i technologii. Jeśli chodzi o ludzi, myślę oczywiście o Mario Kress, szefie ekipy, którego tytułów nie da się zliczyć, o dwóch kierowcach Markus Bösiger i Markus Oestreich, ale również o wszystkich tych, którzy pracowali na to zwycięstwo – inżynierach zajmujących się silnikami Renault Trucks, mechanikach. Jeśli chodzi o technologię, z pewnością nie byłoby nas tutaj, gdyby nie zestawienie technologii silnika Renault Trucks z DXi13 Racing i podwozia z nastawami wg MKR technology” – powiedział Stefano Chmielewski, Prezes Renault Trucks SAS.

W czasie dziewiątego i ostatniego etapu Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych, które odbyły się 2 i 3 października w Jaramie w Hiszpanii, dwaj kierowcy z ekipy Renault Trucks-MKR Technology zostali bezapelacyjnie gwiazdami weekendu. Z 43 punktami na 60 możliwych zdobytymi przez Niemca Markusa Oestreicha i 42 zdobytymi przez Szwajcara Markusa Bösigera, zgarniają najwięcej punktów. Nie udało im się jednak osiągnąć najwyższego stopnia podium: z 335 punktami Markus Bösiger zachował 2. miejsce. Markus Oestreich nie dostał się na podium, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej z 293 punktami. Warto zauważyć, że ekipa cieszy się falą zwycięstw i podium od wyścigu w Grand Prix Most (Czechy) w sierpniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.235.*, 13 października 2010, 0:00 0 0

Nam zostaje Renault Truck Racing - gra :)

Odpowiedz