Hybrydowe Solarisy na TransExpo 2010

11 października 2010, 0:00

Solaris rozpoczął tegoroczne targi TransExpo w Kielcach od premiery ekologicznego Urbino 18 Hybrid z szeregowym systemem hybrydowym. Hybrydowa oferta firmy z Bolechowa liczy obecnie trzy modele. Już pierwszego dnia pojazd otrzymał medal targów TransExpo 2010. Stoisko i ekspozycja targowa Solarisa również została wyróżniona medalem.

– „O ile hybrydy równoległe są doskonałym rozwiązaniem dla tras typu SORT 2 i SORT 3 o tyle autobus z systemem szeregowym, jest idealnym rozwiązaniem na trasy miejskie typu SORT 1. Jedną z jego zalet jest między innymi możliwość jazdy w trybie „zero emission”. Najważniejsze jest to, że nasi klienci, będą mieli możliwość wyboru rozwiązania optymalnego dla ich potrzeb” – powiedział o napędzie hybrydowym Krzysztof Olszewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Solaris Bus & Coach S.A.

W Kielcach zaprezentowano także InterUrbino 12, wzbogacony o doświadczenie z 365 dni intensywnych testów i badań, którym pojazd poddano w ostatnim roku. Testy przeprowadzano zarówno w gorącej Hiszpanii, jak i za kołem podbiegunowym w bardzo niskich temperaturach. Zaowocowało to wprowadzeniem kilku zmian do pierwotnego projektu. Należały do nich zarówno drobne szczegóły mające usprawnić łatwość obsługi serwisowej, jak i przebudowa wewnętrznych półek bagażowych, by wygodniej wyjmować z nich mniejsze pakunki.

– „Rok po przedstawieniu pierwszego prototypu InterUrbino jesteśmy bogatsi o 365 dni nieustannego zbierania doświadczeń. W celu wyeliminowania wszelkich niedociągnięć zbudowaliśmy dwa pojazdy testowe, które przekazywaliśmy naszym klientom, aby uzyskać bezcenne informacje z próbnej eksploatacji. Któż bowiem lepiej oceni autobus niż kierowca, pracownik serwisu czy pasażerowie, którzy codziennie mają z nim styczność” – podsumował Olszewski.

Swoim wyglądem zwracał uwagę trzeci z pokazywanych modeli – Urbino 10 dostarczony w tym roku do łowickiego MZK z malowaniem odwołującym się do tradycji i produktów regionalnych wywodzących się z Łowicza.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.235.*, 13 października 2010, 0:00 0 0

Solaris nie próżnuje i sypie nowościami. Czytałem gdzieś jednak, że ma aż 4 schodki co może być dużym utrudnieniem...

Odpowiedz