Kontroluj tankowania, opłaty drogowe i emisję CO2

14 października 2010, 0:00

Nowa platforma eReporting DKV jako pierwsza w Europie analizuje łącznie dane na temat tankowań, przejazdów autostradami czy emisji CO2. Oferuje specjalne raporty ostrzeżeń.

eReporting umożliwia kontrolę nie tylko zakupów paliwa, ale i opłat drogowych dokonywanych na terenie całej Europy. Za pośrednictwem DKV można uregulować płatności za przejazdy autostradami, tunelami czy mostami we wszystkich systemach opłat, które działają w Europie: w automatycznych urządzeniach pokładowych (np. GO Box czy Toll Collect), winietach, jak i płatnościach pre-paid dokonywanych kartą paliwową DKV.

– „Dane te regularnie spływają do centrali DKV, która udostępnia ich bieżącą kontrolę poprzez program eReporting. System umożliwia też ustawienia zakazów jazdy wybranymi odcinkami płatnych tras, co wpływa na ograniczenie kosztów transportu.” – powiedział Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service Polska.

eReporting DKV analizuje także płatności za paliwo w ponad 45 000 stacji, wśród których znajdują marki PKN Orlen, Shell, BP, Statoil i Lukoil, a także wybrane stacje prywatne. Według klucza tankowań i opłat można prześledzić trasę każdego pojazdu na interaktywnej mapie.

Kluczową funkcją nowego programu jest tworzenie własnych raportów, które obrazują transakcje przyporządkowane do wybranych pojazdów, rodzaju zakupów (np. tylko opłaty drogowe w Niemczech lub paliwo z Czech), krajów lub dat. Wystarczy zdefiniować kryteria wyszukiwania, a system sam wygeneruje raport, który można zapisać na platformie www lub w swoim komputerze.

Kolejną innowacją eReportingu DKV są specjalne raporty ostrzeżeń o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej lub podejrzanej transakcji – właściciel zaznacza w systemie rodzaje płatności, do których kierowca nie jest uprawniony. Mogą to być np. przejazdy wybranymi odcinkami autostrad lub tankowania dokonane w krajach, gdzie paliwo jest drogie. Jeśli karta DKV lub box do poboru opłat drogowych zarejestruje transakcję zbieżną z tymi kryteriami, klient DKV otrzymuje e-mail z ostrzeżeniem. Dzięki temu może upomnieć kierowcę będącego nadal w trasie. System sam ostrzega też o podejrzanie dużych tankowaniach czy przejazdach w weekendy.

Ciekawą funkcją eReportingu jest analiza emisji CO2 i średniego zużycia paliwa. Na podstawie danych, które wprowadzane są do systemu podczas każdego tankowania (np. aktualne stany licznika) tworzone są analizy emisji spalin. Służą one na przykład do ustalania wysokości opłaty środowiskowej w Polsce.

eReporting dostępny jest bezpośrednio ze strony www.dkv-euroservice.pl, nie wymaga więc pobierania oprogramowania i po zalogowaniu można z niego korzystać z dowolnego komputera. DKV oferuje go w trzech wersjach: standardowej (bezpłatnej), wzbogaconej o raporty własne (9,90 euro) oraz posiadającej dodatkową funkcją ostrzeżeń (14,90 euro).

Do końca 2010 roku program we wszystkich wersjach jest bezpłatny. Zastępuje działającą wcześniej aplikację Menedżer Transakcji DKV.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.78.19.*, 20 października 2010, 0:00 0 0

Ceny nie są wygórowane, powinno się przyjąć.

Odpowiedz