Meritor nabywa AxleTech, producenta zawieszeń, osi i hamulców

, 10 maja 2019, 14:03

Meritor ogłosił że zawarł umowę, na mocy której przejmie firmę AxleTech. Zakup nastąpi za gotówkę, a cena to około 175 mln USD.

Zakup AxleTech wzmacnia rozwój Meritor, oferując wysoce komplementarny zakres produktów w segmentach pojazdów off-roadowych, wojskowych oraz specjalistycznych.

Oferta AxleTech obejmuje pełną linię produktów niezależnych zawieszeń, osi, układów hamulcowych i elementów układu przeniesienia napędu. Firma projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje układy napędowe do ciężkich pojazdów użytkowych użytkowanych na drogach oraz w pojazdach użytkowanych w trudnym terenie. AxleTech został założony w 1919 roku, obecnie zatrudnia około 700 pracowników na całym świecie. Specjalizuje się w opracowaniu zaawansowanych układów napędowych, osi, hamulców, komponentów i części zamiennych dla klientów na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Troy w stanie Michigan, a jej siedziby znajdują się w Oshkosh w stanie Wisconsin, Chicago, Saint-Étienne, Francja, Osasco, Brazylia, Pune, Indie i Szanghaju, Chiny.

Transakcja czeka na niezbędne zatwierdzenia regulacyjne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!