Fiege dla studentów Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

22 listopada 2010, 0:00

Fiege podpisało porozumienie o współpracy z Katedrą Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Podpisane w listopadzie porozumienie zakłada wymianę doświadczeń pomiędzy praktykami i nauczycielami akademickimi oraz uzupełnienie teoretycznej wiedzy studentów Katedry o wiedzę praktyczną. Specjaliści zatrudnieni w Fiege poprowadzą wykłady z zarządzania logistycznego zakończone praktycznymi warsztatami, na których studenci będą opracowywać optymalne modele zarządzania logistyką dla wybranych firm.

– „Jako firma odpowiedzialna społecznie wierzymy, że zapewnienie możliwości edukacji i rozwoju studentom, wsparcie nauki i przedsiębiorczości będzie decydowało o przyszłości naszej gospodarki. Decyzja o współpracy z Katedrą Logistyki Ekonomicznej jest wynikiem aktywności jej studentów i ich potrzebą pogłębiania wiedzy o logistyce. Wierzymy, że Fiege ze swoim wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku i kilkudziesięcioletnim w całej Europie pomoże im zdobyć i ugruntować wiedzę o najnowszych rozwiązaniach logistyki i zarządzaniu firmą logistyczną” – powiedział Andrzej Wątrobiński Dyrektor Personalny Fiege SE/CEE i Polska.

Inną konsekwencją współpracy będzie również rekrutacja studentów na płatne praktyki w Fiege. Studenci objęci programem praktyk będą mieli szansę poznania praktycznej działalności firmy i realizowania konkretnych zadań pod okiem pracowników firmy. Porozumienie obejmuje także współpracę z kołami naukowymi i organizacjami studenckimi, dając studentom możliwość poznania nowoczesnych rozwiązań logistycznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!