Polskie autobusy nad Oceanem Indyjskim

10 grudnia 2010, 0:00

Do niedawna najdalszym zakątkiem świata, gdzie jeździły autobusy Solaris był Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz sześć Urbino porusza się po wyspie Reunion, położonej na Oceanie Indyjskim.

Sześć Solarisów Urbino 12, w tym jeden z napędem hybrydowym, trafiło do francuskiego koncernu Transdev, który świadczy usługi transportowe w Europie, a także na odległej wyspie Reunion. Firma już wcześniej kupowała Solarisy, między innymi hybrydowe, które jeżdżą w regionie Paryża oraz w Strasburgu.

Wśród nowinek technicznych, w które wyposażone są pojazdy wysłane na wyspę znalazły się: klimatyzacja przystosowana do warunków tropikalnych oraz system CAPSIS, który uruchamia tzw. zieloną falę sygnalizacji ulicznej (autobusy wysyłają sygnał, który zmienia światło na zielone, dzięki czemu autobusy nie czekają w korkach).

By dotrzeć na Reunion, pojazdy zostały przetransportowane z Bolechowa do francuskiego portu w Le Havre, a następnie drogą morską dotarły na wyspę położoną około 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusa, co zajęło im 4 tygodnie.

Reunion zajmuje powierzchnię 2512 km kw. Zamieszkuje ją 802 000 osób. Wyspa stanowi region administracyjny i jednocześnie departament Francji o statusie departamentu zamorskiego. Najwyższym jej punktem jest szczyt wygasłego wulkanu Piton des Neiges – 3070,5 m n.p.m.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!