Filtry jeszcze bardziej doskonałe

14 grudnia 2010, 0:00

Firma MANN+HUMMEL stworzyła referencyjną platformę testową, umożliwiającą pomiar jakości sygnału przepływomierza powietrza. Dzięki temu dokładność sygnału systemu składającego się z filtra i przepływomierza powietrza jest po raz pierwszy monitorowana podczas produkcji.

Rozwiązanie takie pomaga sprostać rosnącym wymaganiom stawianym przez producentów samochodów w zakresie poprawy jakości sygnału przepływomierzy powietrza, co jest ważne ze względu na surowe wymogi w odniesieniu do emisji spalin i zużycia paliwa.

Referencyjna platforma testowa umożliwiająca pomiar jakości sygnału przepływomierza powietrza została zaprojektowana, zbudowana i uruchomiona w zakładach firmy MANN+HUMMEL w Ludwigsburgu. Projektanci mierzą przy jej pomocy dokładność sygnału części prototypowych i ustalają istotne parametry wpływające na sygnał przepływomierza powietrza. W rezultacie powstaje funkcja transferu danych podstawowych (niem. Master-Transfer-Funktion, MTF), która przekształca sygnał oznaczający aktualny przepływ powietrza dla komputera sterującego pracą silnika na napięcie lub częstotliwość. Komputer przetwarza te informacje i steruje pracą silnika w taki sposób, aby zapewnić wtryskiwanie przez dysze wtryskowe dokładnie takiej ilości paliwa, jaka jest potrzebna.

Kolejne platformy testowe do pomiarów podczas produkcji stosowane są obecnie w trzech fabrykach firmy MANN+HUMMEL w Chinach, Meksyku i Hiszpanii. W przyszłości testowane będą również przepływomierze powietrza do pojazdów użytkowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.246.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

Inicjatywa bardzo słuszna, pozostaje jednak kilka wątpliwości.
Opinia o Chinach jako producencie czegokolwiek oraz czy wszystkie te zabiegi ostatecznie nie zostaną zniweczone przez nieodpowiedni transport / niefachowy montaż.
Tak jak to bywa u nas często głupie pomyłki w serwisach powodują wiele problemów.

Odpowiedz

0.0.0.*, 12 kwietnia 2011, 8:44 0 0

W serwisach autoryzowanych głupie pomyłki baranie? Miałeś na mysli SERWISY- KRZAKI lub inaczej DZIUPLE - OBORY.

Odpowiedz