Boehringer Ingelheim wybiera Fiege

10 stycznia 2011, 0:00

Boehringer Ingelheim zdecydował się na outsourcing usług logistycznych podpisując umowę z Fiege. Realizacja usług dla tego sektora wiąże się z restrykcyjnymi wymaganiami i obowiązkiem przestrzegania ściśle określonych procedur dotyczących farmaceutyków.

– „Nasze wieloletnie doświadczenia związane z rynkiem farmaceutycznym pozwalają nam na opracowanie dla naszych Klientów oferty zapewniającej kompleksową obsługę. Oferta przygotowana w oparciu o szereg zezwoleń obejmujących wymagania proceduralne, techniczne i sanitarno-higieniczne gwarantuje produktom farmaceutycznym bezpieczeństwo. Posiadanie specjalnych magazynów dedykowanych Klientowi farmaceutycznemu umożliwia realizowanie zleceń na najwyższym poziomie zgodnie z wymogami prawa farmaceutycznego” – powiedział Piotr Kohmann, dyrektor generalny FIEGE Sp. z o.o.

Obsługa logistyczna Boehringer Ingelheim obejmie produkty lecznicze oraz suplementy diety i będzie miała miejsce w Centrum Logistycznym Fiege w Mszczonowie. Produkty przechowywane będą w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej strefie magazynu, z zachowaniem temperatury w przedziale 15° – 25°C oraz wilgotności nieprzekraczającej 70%. Dodatkowo pomieszczenie hurtowni wyposażone zostanie w chłodnie z zakresem temperatur 2° – 8°C. We wszystkich pomieszczeniach magazynowych zainstalowane zostały certyfikowane urządzenia termoregulacyjne, umożliwiające całodobową kontrolę oraz rejestrację temperatury i wilgotności powietrza, instalacje wentylacyjno-oddymiające oraz systemy alarmowe, informujące o odstępstwach od założonych warunków składowania.

Zespół obsługi klienta wzbogacił się o kolejnego wykwalifikowanego farmaceutę, nadzorującego zgodność prowadzenia operacji magazynowych z prawem farmaceutycznym oraz z indywidualnymi potrzebami Boehringer Ingelheim.

– „Boehringer Ingelheim jest globalną korporacją poszukującą najnowocześniejszych rozwiązań. Decydując się na outsourcing usług logistycznych poszukiwaliśmy partnera z potwierdzonym doświadczeniem w branży farmaceutycznej, który gwarantowałby nam sprawną realizację zamówień wymagających przestrzegania restrykcyjnych procedur. Wdrożone przez Fiege systemy zarządzania jakością, wyniki audytów, inspekcji sanitarnych, zatrudnieni eksperci wskazują, że firma będzie realizowała usługę na wysokim poziomie z uwzględnieniem troski o naszych klientów.” – powiedział p. Robert Czyż, Dyrektor ds. Finansów i Administracji Boehringer Ingelheim w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!