DKV Euro Service częścią EGRIMA Holding

24 stycznia 2011, 0:00

Pod tą nazwą powstał nowy koncern, który ma skutecznie reprezentować na rynku całą grupę, składającą się z czterech spółek: DKV Euro Service, REMOBIS Refund Service, MOS Mobility Outsourcing Service oraz EGRIMA Business Center. Koncern zajmuje się marketingiem globalnym, kontroluje działania spółek oraz jej narzędzia komunikacji.

Na czele EGRIMA Holding stoi Alexander Trautmann. Pełni on jednocześnie rolę prezesa zarządu DKV Euro Service. Kieruje tym przedsiębiorstwa wraz z dr. Wernerem Grünewaldem.

– „Dzięki nowej strukturze będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić pozycję DKV Euro Service. Zadbamy też o wyrazisty wizerunek REMOBIS, jako jednostki odpowiedzialnej za zwrot VAT. MOS będzie natomiast pełnić dodatkowo rolę przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Wszystkie trzy spółki córki będą działały w swoich branżach jako firmy samowystarczalne.” – powiedział Alexander Trautmann.


Poszczególne spółki ERGIMA Holding:

– DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych.
Ma obecnie 89 tys. klientów na całym świecie
– MOS Mobility Outsourcing Service zajmuje się obsługą kart serwisowych i urządzeń OBU, która polega na realizacji opłat na zlecenie klientów. Spółka świadczy także inne usługi dla transportu i logistyki.

– REMOBIS Refund Service odpowiada za rozliczanie zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy od olejów napędowych w Europie. REMOBIS oferuje zwrot podatku z 27 państw i analizuje dokumenty w 32 językach.
– Najmłodszym tworem jest EGRIMA Business Center. Spółka ta pełni rolę wewnętrznego usługodawcy holdingu. Świadczy usługi w zakresie IT, marketingu i zakupów dla firm należących do grupy. Nie występuje w związku z tym na rynku jako marka samodzielna.

Wyraz EGRIMA powstał w oparciu o nazwisko głównego udziałowca DKV Euro Service Ernsta Grimmke. Grimmke zarządzał firmą od roku 1959 aż do lat 70-tych. Rozbudował przedsiębiorstwo i w roku 1966 wprowadził na rynek kartę paliwową DKV Card. Grimmke zmarł w 1974 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!