Komputer pokładowy CarCube na konferencji Truck & Business

11 marca 2011, 13:23

Trimble Transport & Logistics prezentuje nowości na Konferencji Truck & Business. Nowy komputer pokładowy CarCube i jego wpływ na wydajność i ekologię.

15 marca 2011 r., na Konferencji Truck & Business w Warszawie, firma Trimble Transport & Logistics przedstawi nowe rozwiązania w swoim komputerze pokładowym CarCube. Najważniejszym punktem jest optymalizacja łańcucha dostaw w połączeniu z oszczędnościami.

„Informacje zebrane przez CarCube umożliwiają optymalizację takich procesów jak planowanie, zarządzanie, fakturowanie oraz przekazywanie informacji klientom, co przyczynia się bezpośrednio do sprawniejszego funkcjonowania firmy” – mówi Carsten Holtrup, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Trimble Transport & Logistics (dawniej Punch Telematix). „Dzięki narzędziom takim jak asystent stylu jazdy,  raporty FMS i nawigacja pojazdów ciężarowych komputer pokładowy wspiera działania biznesowe”.

Firma zaprezentuje po raz pierwszy na konferencji narzędzie planowania FleetCockpit. FleetCockpit udostępnia dyspozytorowi wszelkie niezbędne informacje. Na jednym monitorze przedstawia  wszystkie dane zebrane w czasie rzeczywistym przez komputer pokładowy CarCube, takie jak czas jazdy i odpoczynku kierowców, lokalizacja pojazdu, zgłoszenia usterek i raporty kierowców. 

Inna aplikacja – backoffice „FleetWorks“ pozwala wybierać, do poszczególnych zleceń, samochody według wymiarów, dopuszczalnego obciążenia i potencjalnych zagrożeń. Możliwe jest także, by kierowca, w zależności od przyjętego ładunku, sam wybrał pojazd. System nawigacyjny ustala wtedy trasę, uwzględniając przy tym dopuszczalne obciążenie, nacisk na oś, wysokość i szerokość pojazdu. Możliwe jest także uwzględnienie w planowaniu zakazów przejazdu samochodów ciężarowych i przewozu materiałów niebezpiecznych.


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!