Luksusowe Zetrosy

28 marca 2011, 16:28

Czasy przedłużonego Hummera pełniącego rolę limuzyny już się skończyły. Bo po co komu napęd 4×4, skoro może wybrać 6×6 oferowany przez Mercedesa Zetros 2733 A 6×6. Dwóch biznesmenów z Mongolii wybrało ten pojazd (w bardzo luksusowej konfiguracji) jako narzędzie do wypraw na polowania.

Zetrosy z silnikami OM 926 LA o pojemności 7,2 l i mocy 326 KM oraz momencie obrotowym 1300 Nm będą ułatwiały biznesmenom z Ułan Bator polowanie w górach Ałtaj m.in. na wilki. Do potrzeb klientów karoserię dostosowała firma Hartmann z Alsfeld, a wnętrze wykonała firma Huenerkopf z Neukirchen. Z racji na ciepły klimat, w którym będą wykorzystywane pojazdy, meble zaprojektowano specjalnie do użytku w tropikalnych I pustynnych regionach.

W kabinie znalazło się łóżko dla kierowcy, klimatyzacja, system audio z odtwarzaczem CD i zmieniarką, system głośnomówiący Bluetooth oraz 7-calowy ekran dotykowy połączony z kamerą cofania. Na dachu zamontowano cztery reflektory i podwójny klakson, zaś w grillach ukryto cztery światła świecące na czerwono i niebiesko. Z tyłu można zmieścić dwa koła zapasowe oraz system podnoszący towar na dach.

Chociaż obydwa egzemplarze są niemal identyczne, to jeden z nich ma możliwość przewożenia quada. Całkowita długość tych niezwykłych Zetrosów wynosi 10,7 m oraz 11,3 m (w wersji z możliwością przewożenia quada), szerokość 2,7 m I wysokość 4,2 m.

80-centymetrowe wejście do “pokoju” o wymiarach 710 x 255 x 200 cm znajduje się po prawej stronie samochodu i jest zintegrowane ze schodkami i poręczą. Dwuszybowe okna mogą być otwierane i wyposażone w moskitiery i rolety.

W umieszczonych z tyłu łazienkach zainstalowano ogrzewanie podłogowe i marmurowe kafelki, a użytkownik ma do dyspozycji 250 litrów słodkiej wody. Z przodu znajduje się komfortowe miejsce dla czterech-sześciu osób i 46-calowy płaski telewizor. By wykorzystać telewizor, w pojazdach nie zabrakło tunerów satelitarnych, odtwarzaczy DVD i MP3, system audio Bose oraz Mac Mini z routerem WLAN.

Nie zabrakło ceramicznej kuchenki, mikrofalówki z grillem, lodówki, barku i ekspresu do kawy. W zlewie płynie ciepła i zimna woda, a w szafce ukryta jest zastawa dla ośmiu osób. Można też zdecydować się na gotowanie na zewnątrz przy użyciu dwupalnikowej kuchenki gazowej z 11-kilogramową butlą.

Oprócz wygodnego łóżka, w sypialni Mercedesa znalazł się 40-calowy, płaski telewizor. Jest to pojazd przeznaczony do wypraw na polowania, dlatego nie zabrakło w nim miejsca na cenne przedmioty i strzelby.

Chłodzony cieczą agregat prądotwórczy Diesla zapewnia niezależność od energii przechowywanej w bateriach o pojemności 220 Ah. Baterie są ładowane przez ładowarkę zamontowaną przy generatorze lub przez panele słoneczne zamontowane na dachu.

Być może w ślad biznesmenów z Mongolii pójdą inni i niemiecki producent samochodów będzie sprzedawał mniej długich, czarnych limuzyn, a więcej długich Zetrosów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!