MAN Rental przejmuje EURO-Leasing i rozszerza działalność

5 kwietnia 2011, 13:55

Firma EURO-Leasing z dniem 1.04.2011 roku w całości została przejęta przez koncern MAN Truck & Bus AG. Dotychczas, firma MAN posiadała większościowy pakiet udziałów w wysokości 50,1% a teraz nabyła pozostałe 49,9% udziałów. Firma EURO-Leasing dysponuje aktualnie flotą liczącą ponad 3.200 pojazdów ciężarowych, 8.300 naczep oraz przyczep i już dzisiaj świadczy usługi ich wynajmu pod marką MAN Rental.

„Całkowite przejęcie spółki EURO-Leasing jest logicznym krokiem w kierunku stałego umacniania naszej pozycji na tym perspektywicznym rynku “, wyjaśnia Dr. Frank Hiller, członek zarządu odpowiedzialny za pion Sprzedaż, Serwis i Marketing w koncernie MAN Truck & Bus AG. „Dzięki know-how i właściwemu podejściu do klientów w ostatnich latach EURO-Leasing bardzo się rozwinął; korzystając z kompetencji technicznej oraz międzynarodowej sieci sprzedaży i serwisu firmy MAN, będziemy mogli zaoferować klientom detalicznym i firmowym wyjątkowe portfolio efektywnych pojazdów i związanych z nimi usług“, mówi Ralf Faust, dyrektor firmy EURO-Leasing GmbH.

Firma MAN będzie mogła dalej poszerzać swoją działalność w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych na rynku międzynarodowym. Spółki są aktualnie obecne w Niemczech, Polsce i w Danii. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie MAN Rental na rynek w Wielkiej Brytanii i w Szwecji. „Krótkie kanały decyzyjne i operacyjna elastyczność mają decydujące znaczenie dla sukcesu firmy zajmującej się wynajmem pojazdów. Dlatego też nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do dzisiejszych struktur firmy EURO-Leasing i ingerować w jej dotychczasową samodzielność. Kompetencja EURO-Leasing stanie się jedynie dodatkowym produktem w palecie usług działu sprzedaży MAN, oferowanym w przyszłości także na nowych rynkach”, stwierdza Dr. Hiller.

W krajach, w których funkcjonuje marka EURO-Leasing zostanie ona zachowana. Natomiast tam, gdzie firma MAN planuje w przyszłości rozpocząć lub poszerzyć swoją dotychczasową działalność w zakresie wynajmu pojazdów, usługi będą realizowane pod marką MAN Rental.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!