Znaczenie jakości przy wyborze marki filtrów do samochodów ciężarowych

5 kwietnia 2011, 15:14

Wymiana filtrów to jedna z najczęstszych czynności związanych z troską o samochód. W przypadku samochodów ciężarowych jest to niezmiernie istotne, ponieważ firmy transportowe nie mogą sobie pozwolić na awarie i ewentualne nie dostarczenie towaru w]b[ określonym czasie w określone miejsce.

W celu ustalenia kryteriów wyboru marki filtrów do samochodów ciężarowych przeprowadziliśmy sondaż wśród przedstawicieli tego sektora: warsztatów specjalizujących się w naprawach pojazdów ciężarowych i firm transportowych .

Przeszło 40% respondentów podczas wyboru filtra kieruje się jakością produktu – „Dla firm transportowych i właścicieli ciężarówek niezawodność pojazdu jest najważniejsza. Dlatego szczególny nacisk kładą oni na jakość produktów” – wyjaśnia Marcin Nowak, Dyrektor ds. Badań Rynku TruckFocus.pl.

Czy cena filtra ma duże znaczenie?


Niespełna co czwarty badany w decyzjach zakupowych kieruje się  zaufaniem do marki. „Decydenci podczas zakupu filtrów często wybierają markę, którą sprawdzili i mają do niej zaufanie. Nierzadko jest to traktowane jako wyznacznik jakości” – mówi Nowak. Cena jest trzecim kryterium wyboru. Firmy poszukują produktów, gdzie stosunek ceny do jakości jest najkorzystniejszy.

Najmniejsze znaczenie dla respondentów ma natomiast dostępność produktu. Początkowo niska pozycja dostępności jako kryterium w sondażu może zaskakiwać, należy jednak pamiętać, iż wymiana oleju i filtrów to czynność, która jest planowana z pewnym wyprzedzeniem czasowym, a więc nie jest to analogiczna sytuacja jak w przypadku awarii samochodu.

 

Więcej informacji na temat analiz rynku udzieli:

Marcin Nowak
Dyrektor ds. badań rynku
mobile: + 48 609 186 810
e-mail: marcin.nowak@motofocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.174.16.*, 12 kwietnia 2011, 10:23 0 0

Witam

Pozwolę sobie nie zgodzić się z wynikiem tego badania. Pracuję u dużego dealera samochodów ciężarowych i stwierdzam, że jedynym kryterium wyboru, szczególnie wśród firm transportowych, jest cena, cena i jeszcze raz cena. Opowiadanie o jakości dobrze wygląda i jest modne więc tak też respondenci odpowiadali. Nikt nie chce się chwalić, że jest "skąpy".

Jarek

Odpowiedz

83.22.71.*, 12 kwietnia 2011, 12:16 0 0

nie koniecznie , cena Mann i Filtron jest prawie identyczna , a niestety raz sie skulemna filtrze Filtrona jakis g.... papier zastosowali w filtrze paliwa (choc moze to wina samego paliwa,do tego nie dojde ) ale po wymianie na filtrona dalej auto nie jechalo i znow zmiana mann i problemy zniknely (wiec bardziej preferuje mann -a tym bardziej ze cena jdnakowa)

Odpowiedz