Red dot dla ładowarki kołowej Volvo L220G

12 kwietnia 2011, 13:32

Volvo Construction Equipment zdobył nagrodę red dot w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Ładowarka kołowa Volvo L220G pobiła tysiące produktów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. Tym samym ładowarka Volvo stanęła w jednym rzędzie obok Mercedesa SLS, Porsche 911 Targa, czy I-Pada – laureatów konkursu red dot poprzednich edycji.

Nagroda ret dot 2011 w dziedzinie wzornictwa honoruje wybitne projekty oraz zespoły projektowe stojące za pomysłem.  W tym roku do konkursu zgłoszono 4.433 produkty z 60 krajów świata. Ładowarka Volvo została zaklasyfikowana do kategorii ‘pojazdy’ i właśnie w tej kategorii pokonała resztę stawki.

Volvo L220G należy do debiutującej w tym roku, nowej generacji ładowarek kołowych Volvo. Maszyna charakteryzuje się wysoką wydajnością paliwową w tej klasie maszyn, do tego dochodzą: wykonanie, ergonomia, komfort pracy operatora, zwiększone siły odspajania i podnoszenia. Jest to maszyna, która spełnia surowe normy emisji spalin wg normy STAGE IIIB.

Professor Dr. Peter Zec jest twórcą konkursu red dot, trwającego nieprzerwanie od 1955 roku. ‘Jak zawsze nasze jury bardzo dokładnie zbadało produkty zgłoszone do konkursu. Oceniana była jakość wzornictwa ale także świeże i kreatywne podejście do tematu. Kryteria naszej nagrody to nie tylko pomiar jakości wzornictwa, ale także wyznacznik możliwego sukcesu rynkowego.’

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!