Nowe testery do diagnostyki sterowników KTS Truck

12 kwietnia 2011, 13:50

Moduł KTS Truck i tester KTS 800 Truck to dwa nowe urządzenia do diagnostyki pojazdów użytkowych. Oba warianty testerów korzystają z wersji oprogramowania ESI[tronic] dla samochodów ciężarowych, która uwzględnia dane pojazdów i informacje serwisowe także dotyczące produktów firmy ZF Services.

Nowy tester do diagnostyki sterowników oferowany jest w dwóch wariantach: jako moduł KTS (KTS Truck), do stosowania z komputerem PC lub laptopem, lub jako kompletny system KTS 800 Truck, na który składają się KTS Truck oraz wytrzymały tablet DCU 130.

Moduł KTS można połączyć z dowolnym komputerem PC za pomocą połączenia radiowego Bluetooth. Moduł nadawczy gwarantuje transmisję w zasięgu do 100 m, dzięki czemu radzi sobie z dużymi odległościami wynikającymi ze znacznych długości pojazdów.

W wyposażeniu standardowym testera KTS Truck znajduje się adapter Bluetooth do komputerów PC, złącze diagnostyczne OBD oraz zestaw uniwersalnych adapterów. Jako wyposażenie dodatkowe dostępne są kable diagnostyczne dla innych typów pojazdów użytkowych.

KTS 800 Truck to kompletny, mobilny system diagnostyczny z nową jednostką Diagnostic Control Unit, którą można wykorzystać także do sterowania innych urządzeń diagnostycznych Bosch, wyposażoną w 13-calowy wyświetlacz dotykowy i posiadającą wytrzymałą obudowę i praktyczny uchwyt.


Zarówno KTS Truck, jak i KTS 800 Truck korzystają z wersji oprogramowania ESI[tronic] przygotowanej specjalnie dla samochodów ciężarowych. Pakiet zawiera dane najpopularniejszych transporterów, samochodów ciężarowych, przyczep i autokarów. ESI[tronic] Truck zawiera także informacje techniczne, np. schematy połączeń, instrukcje serwisowania i napraw oraz informacje o systemach.

W Centrum Szkoleniowym w Warszawie uruchomiane są szkolenia z zakresu techniki i diagnostyki pojazdów użytkowych z wykorzystaniem testera KTS Truck.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!