Nadjeżdża nowy, dalekobieżny Actros

15 kwietnia 2011, 13:17

Nowy Mercedes-Benz Actros wkracza właśnie w ostateczną fazę testów. Ciężarówka trafi do sprzedaży już w drugiej połowie 2011 roku i będzie spełniać normę emisji spalin Euro VI, obowiązującą od 2014 roku.

Nowy Actros kontynuuje misję poprzednika, oferując przewoźnikom i kierowcom wyższy stopień ekonomii, dynamiki i komfortu. Aby temu sprostać, zaprojektowano zupełnie nową kabinę sypialną, dostępną w sześciu podstawowych wersjach. Już nawet zamaskowany, Actros zdradza typową dla Mercedesa stylistykę, połączoną z udoskonaloną aerodynamiką oraz nową koncepcją oświetlenia.

Ekologiczne serce

Pod kabiną zagoszczą przedstawiciele nowej rodziny silników Mercedes-Benz, produkowanych od niedawna w Mannheim. Początkowo dostępne będą wersje o mocy od 310 do 375 kW, generujące od 2100 do 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki nowoczesnej technologii – z unikalnym systemem wtrysku X-Pulse, układem oczyszczania spalin BlueTec oraz filtrem cząstek stałych na czele – wszystkie silniki będą spełniać normę emisji spalin Euro VI, która będzie obowiązywać od 2014 roku. W porównaniu do Euro V, zakłada ona znaczną redukcję emisji tlenków azotu i cząstek stałych (odpowiednio, o 80 i 67 proc.).

Długodystansowy zawodnik

W ciągu ostatnich siedmiu lat nowe, dalekobieżne ciężarówki Mercedes-Benz Actros przeszły szereg rygorystycznych testów, w tym próby drogowe na skutym lodem kole podbiegunowym oraz w spalonych słońcem okolicach Sierra Nevada.

Dodatkowe informacje na www.mercedes-benz.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!