Opony przemysłowe Simex w portach morskich

18 kwietnia 2011, 15:11

Opony Simex to należące do grupy Continental produkty zaqprojektowane do pracy w portach. Specjalnie zaprojektowana budowa o głębokim bieżniku pozwala na skuteczny i wydajny przewóz ciężkich ładunków.

Wszechstronne, niezwykle wytrzymałe i charakteryzujące się korzystnym stosunkiem ceny do jakości – opony przemysłowe Simex zostały zaprojektowane specjalnie do sprzętu transportowego używanego w portach, dzięki czemu oferują użytkownikom wiele unikalnych korzyści. Hiszpańska spółka będąca operatorem Terminalu Mediterranean Shipping Company w Walencji zna owe korzyści z własnych doświadczeń zgromadzonych podczas czterech lat skutecznej, partnerskiej współpracy z firmą Continental.

Kiedy w roku 2006 w porcie w Walencji otwierano nowy terminal cargo, wykorzystywane w nim do transportu towarów pojazdy trapione były całą gamą problemów z oponami, które po prostu nie radziły sobie z ciężkimi ładunkami. To właśnie wtedy do gry weszła firma Continental, która dostarczyła operatorowi terminalu MSC w Walencji opony Simex przeznaczone do pojazdów przenoszących kontenery. Klient był z nich zadowolony, gdyż są one wytrzymałe, trwałe i bardzo stabilne. Wykonywanie operacji transportowych stało się prostsze i wydajniejsze. Kierowcy pojazdów również przekonali się do nowej opony. Ich zdaniem znacząco podniosły one poziom bezpieczeństwa ich pracy.

"Opony Simex firmy Continental pozwoliły nam znacząco obniżyć ogólne koszty operacyjne ponoszone przez portowe spółki transportowe" – powiedział Federico Jimenez, Kierownik Sprzedaży Działu Opon Przemysłowych Continental w Hiszpanii.

Continental jest dzisiaj głównym dostawcą ogumienia dla suwnic placowych RTG, wózków wysokiego składowania oraz wózków obsługujących puste kontenery. Na przykład opony Simex w rozmiarze 21.00-35 SE188 E3 40 stosowane są na kołowych suwnicach placowych (RTG), rozmiary 18.00-25 CM E4 40 PR oraz 18.00-33 SE 232 E4 40PR wykorzystywane są w wózkach wysokiego składowania, zaś wózki obsługujące puste kontenery wyposażane są w opony 14.00-24 SE133 E4 28 PR. Opony Simex charakteryzują się głęboką rzeźbą bieżnika i stanowią ważne uzupełnienie rodziny wysokiej jakości ogumienia przemysłowego firmy Continental.

Ogumienie Simex stosowane jest z powodzeniem w wielu portach na całym świecie, również w Chinach. W Europie opony przemysłowe marki Simex sprzedawane są przez sieć sprzedaży i marketingu spółki Continental Industrial Tires.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!