Nowa opona Michelin X MultiWay 3D

20 kwietnia 2011, 11:43

Michelin X MultiWay 3D to ciężarowa opona wielofunkcyjna. Można ją stosować na wszystkich rodzajach dróg i we wszystkich warunkach pogodowych, co przynosi korzyści w postaci oszczędności czasu i paliwa oraz zwiększonej niezawodności i bezpieczeństwa. Nowa opona Michelin jest rozwiązaniem dedykowanym przewoźnikom pracującym zwłaszcza w transporcie regionalnym i krajowym.

Opona Michelin X MultiWay 3D XZE o profilu 80 jest dostępna od kwietnia 2011 r., a XDE o profilu 80 będzie dostępna od lipca 2011 r. Opony Michelin X MultiWay 3D XZE i XDE o profilu 70 trafią na rynek w maju 2011 r.

Michelin X MultiWay 3D została przystosowana do każdego typu nawierzchni (drogi lokalne, główne i autostrady) oraz do wszelkich warunków pogodowych, gdy drogi są suche, wilgotne, mokre, a nawet lekko zaśnieżone. Nowa gama opon została zaprojektowana w konkretnym celu – aby spełniać oczekiwania firm transportowych, które przewożą ciężkie ładunki, przy zachowaniu bezpieczeństwa, ale równocześnie muszą zabiegać o obniżanie kosztów, by sprostać wymaganiom klientów.

W nazwie nowej opony – Michelin X MultiWay 3D – zawiera się jej charakterystyka:
• zastosowanie najnowszych osiągnięć Michelin Durable Technologies w postaci innowacyjnej technologii trójwymiarowych lamel oraz dodatkowego opasania InfiniCoil,
• przystosowana do jazdy zarówno po drogach głównych, lokalnych, jak i po autostradach
• możliwość użytkowana przez cały rok w różnych warunkach pogodowych
• zapewnienie doskonałej trakcji bez względu na typ nawierzchni.

Oto dwa przykłady wykorzystania Michelin Durable Technologies w nowej oponie:
1. Europejscy transportowcy realizujący średnio 60 proc. przewozów po drogach lokalnych i 40 proc po drogach głównych i autostradach – Opony muszą zapewniać znakomitą trakcję bez względu na jakość nawierzchni. Michelin X MultiWay 3D XZE została zaopatrzona w głębokie lamele, które zapewniają znakomitą przyczepność na śliskich nawierzchniach. Oznaczenie M+S (błoto i śnieg) na oponach na prowadzące i napędowe osie zapewnia trakcję w zimie lub na zabłoconej nawierzchni.

2. Regionalni przewoźnicy pokonujący dziennie trasy o długości od 80 do 500 km z częstym przyspieszaniem i hamowaniem. Dlatego też opony Michelin X MultiWay 3D posiadające głębokie, kierunkowe lamele, które poprawiają hamowanie i przyczepność poprzeczną na drogach o słabej przyczepności. W testach wewnętrznych Michelin droga hamowania awaryjnego na nawierzchniach o słabej przyczepności z oponami zużytymi w 2/3 jest o 8 metrów – czyli o 25% – krótsza.


Technologia InfiniCoil zastosowana w oponach MICHELIN X MultiWay 3D o profilu 70 pozwala na obciążenie osi prowadzącej nawet do 8 t (standardowa wartość w tym rozmiarze to 7,5 t)

Podczas konstrukcji nowej opony położono nacisk na ograniczenie spalania. Oszczędność paliwa osiągnięto dzięki obniżeniu oporu toczenia.

W Michelin X MultiWay 3D zastosowano również bieżnik i karkas o zwiększonej wytrzymałości.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!