Nowy terminal międzynarodowy DHL na Ukrainie

20 kwietnia 2011, 13:51

DHL Freight uruchomił nowe centrum logistyczne o powierzchni prawie 20 000 mkw. w miejscowości Kalinovka pod Kijowem. Nowa placówka będzie pełniła w sieci DHL Freight funkcję terminala międzynarodowego dla transportów do i z Europy Wschodniej, w szczególności Ukrainy, Węgier i Polski.

– „Dla DHL, Ukraina jest rynkiem o ogromnym potencjale rozwojowym. Zainwestowaliśmy w nową placówkę, aby zapewnić najlepsze w swojej klasie usługi transportowe i magazynowe naszym aktualnym klientom i aby przygotować się na dalszy rozwój na Ukrainie i w całej Europie Wschodniej” – powiedział Piotr M. Sikorski, Dyrektor Zarządzający DHL Freight Polska i Ukraina.

Nowy terminal zapewnia DHL 17 stanowisk załadunkowych dla samochodów ciężarowych. W centrum zatrudnionych jest 140 osób. Cały obszar obsługi i magazynowania jest objęty wideodozorem, z elektroniczną kontrolą dostępu oraz systemami przeciwwłamaniowymi.

Rynek ukraiński jest częścią sieci DHL Freight, która łączy Europę Zachodnią z Europą Wschodnią i Bliskim Wschodem. Usługi DHL Freight obejmują przesyłki drobnicowe, częściowe i całopojazdowe, profesjonalną odprawę celną, dedykowane rozwiązania branżowe oraz usługi specjalistyczne na terenie całej Europy, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!