Dobre wyniki Inter Cars S.A. w kwietniu

11 maja 2011, 9:16

Spółka Inter Cars S.A. obiecująco rozpoczyna drugi kwartał 2011 roku: w kwietniu 2011 jednostkowe przychody ze sprzedaży spółki wzrosły o 19 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.

W kwietniu 2010 sprzedaż Inter Cars S.A. wyniosła 178 milionów złotych. W tym roku firma zwiększyła sprzedaż o 19 proc., do 212 milionów zł. Spółka nie zwalnia tempa po tym, jak pierwszy kwartał 2011 r. zakończyła z wynikiem sprzedaży o około 85 milionów złotych większym, niż w pierwszym kwartale 2010 r.

– „Pozytywny wynik w kwietniu 2011 roku to efekt konsekwentnie realizowanej polityki Inter Cars, która zakłada dalszy dynamiczny rozwój sieci sprzedaży, a także wzrost udziałów w takich grupach produktowych, w których do tej pory osiągaliśmy relatywnie małą sprzedaż. Mam tutaj na myśli takie produkty jak opony, oleje czy sprzęt wyposażenia warsztatowego.” – mówi Krzysztof Soszyński, Wiceprezes Inter Cars S.A. – „Ciągłe zwiększanie asortymentu produktów jakie mamy w swojej ofercie ma także jeszcze jeden pozytywny aspekt, o którym rzadko się mówi. W sytuacji kiedy oferujemy cały wachlarz produktów, nie jesteśmy narażeni na niekorzystną sezonowość sprzedaży, ponieważ w każdym miesiącu możemy zaoferować produkty na które aktualnie jest zwiększony popyt. Na taki komfort nie mogą liczyć firmy specjalizujące się wyłącznie w sprzedaży sezonowych produktów jak np. opon ” – dodaje Soszyński.

Dzięki inicjatywie Inter Cars S.A, wybrane placówki edukacyjne wyposażone zostaną w różnego rodzaju sprzęt dydaktyczny, modele, symulatory oraz narzędzia specjalistyczne, które ułatwią uczniom naukę oraz start na rynku pracy. Do realizacji projektu zaproszeni zostali najbardziej renomowani producenci części motoryzacyjnych.

– „Będąc w komfortowej sytuacji, systematycznie zwiększając udział w rynku, możemy skupić się na wspieraniu naszego otoczenia biznesowego, które także będzie miało na celu zabezpieczenie naszych interesów w przyszłości. W najbliższym czasie planujemy między innymi rozpoczęcie projektu edukacyjnego skierowanego do młodzieży, która w przyszłości stanowić będzie kadrę warsztatów niezależnych” – wyjaśnia Wiceprezes Inter Carsu.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!