Premiera autobusów na polską Prezydencję w UE

18 maja 2011, 11:07

W Expo Silesia, podczas Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, zostaną zaprezentowane autobusy Scania Touring i Scania Irizar I6, wybrane do obsługi polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Autobusy za półtora miesiąca pojadą do Brukseli. Jedną ze swoich nowości zaprezentuje także białoruska firma MAZ. Targi SilesiaKOMUNIKACJA odbędą się w dniach 19-20 maja 2011 r.

Premierę Touring i Irizar I6 zaplanowano na godzinę 11:40 19 maja. Wydarzenie poprowadzi Wojciech Majewski.

Podczas targów odbędzie się również konferencja Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. Tegoroczna debata dotyczyć będzie m.in. ustawy o transporcie publicznym, bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej oraz inteligentnych systemów transportowych. Odwiedzając Expo Silesia, będzie można wziąć udział w zawodach kierowców autobusów, które zostaną rozegrane na pierwszym w Polsce certyfikowanym mobilnym symulatorze jazdy.

W trakcie tegorocznej wystawy będzie trwał Salon Wyposażenia Warsztatów. Na targach zaprezentuje się ponad 50 firm oferujących pojazdy, sprzęt serwisowy, wyposażenie zajezdni, a także rozwiązania informatyczno-elektroniczne stosowane w komunikacji miejskiej.

Więcej informacji na stronie www.silesiakomunikacja.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!