Nowość Autopomotec 2011 – Navigator nano

30 maja 2011, 12:26

Nawigator nano, zaprezentowany podczas targów Autopromotec 2011, jest to zaawansowane urządzenie autodiagnostyczne przeznaczone do samochodów osobowych i dostawczych wyposażonych w OBD. Techniki miniaturyzacji pozwoliły na zmniejszenie o ponad 85% masy oraz wymiarów urządzenia w porównaniu do rozwiązania tradycyjnego, zachowując pełny potencjał i możliwości diagnozy.

Navigator nano należy do nowej generacji urządzeń charakteryzujących się trzema podstawowymi cechami:

• mały rozmiar: zwiększa łatwość obsługi, zajmuje mniej miejsca, posiada ergonomiczny kształt i wpinany jest bezpośrednio do gniazda diagnostycznego;
• brak kabli: dzięki własnemu zasilaniu oraz komunikacji za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Bluetooth, mechanik może obsługiwać Navigatora Nano w odległości do 100 metrów;
• autodiagnostyka dla samochodów z gniazdem OBD, ale cechująca się ogromnym zakresem i kompletnością gwarantowaną przez oprogramowanie operacyjne TEXA IDC4 oraz zgodność z protokołem J2534 PASS-THRU.

Navigator nano został zaprojektowany zgodnie z filozofią TEXA proponującą diagnostykę w oparciu o 2 jednostki, w celu zwiększenia wygody i wszechstronności przenośnych rozwiązań bezprzewodowych.

Nie jest on kompatybilny ze standardowymi komputerami klasy PC, a tylko z wyświetlaczami TEXA: AXONE 4, AXONE Direct, AXONE Pad, AXONE Palmtop i MULTI PEGASO.

Navigator nano działa na platformie IDC4 TEXA, która łączy w sobie potencjał diagnostyki z ogromną bazą danych; dzięki niej mechanik ma do dyspozycji wiele dodatkowych informacji, takich jak schematy elektryczne, karty techniczne i biuletyny techniczne, które są procedurami usuwania najczęściej spotykanych usterek. A jeśli warsztat dysponuje połączeniem z Internetem może skorzystać z dobrze znanych już funkcji „Szukaj – rozwiązania usterek” wspieranej przez Google oraz TGS2.

Innowacyjna aplikacja pozwala na przeprowadzenie najczęstszych napraw oraz okresowych przeglądów w sposób szybki i skuteczny, poprzez proste wybranie poszczególnych operacji z dostępnej listy; oprogramowanie łączy automatycznie funkcje z odpowiednim systemem elektronicznym, wyręczając mechanika w dokonywaniu złożonego wyszukiwania wewnątrz różnych układów.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!