Kieszonkowy GPS dla ciężarówek

16 czerwca 2011, 11:02

Co jakiś czas natrafiamy na źle oznakowaną drogę. W takiej sytuacji trzeba zawrócić, co często nie jest ani łatwe, ani bezpieczne. By zapobiec takim sytuacjom, warto korzystać z nawigacji GPS. Renault Trucks oferuje swoim klientom aplikację, którą można pobrać na iPhona – NavTruck. Obecnie jest dostępna we Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Nowa aplikacja dostępna jest w wersjach lokalnych przeznaczonych dla kierowców poruszających się po danym regionie lub kraju. Obecnie działa ona na terenie trzech państw: Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Po wprowadzeniu do systemu konfiguracji danego pojazdu, na ekranie iPhone’a lub telefonu z systemem Android ukaże się mapa złożona z najbezpieczniejszych i przejezdnych dla samochodów ciężarowych dróg.

Wprowadzony w zeszłym roku NavTruck zawierający mapę całej Europy, jest obecnie dostępny w wersji lokalnej, utworzonej z myślą o kierowcach podróżujących tylko na terenie danego regionu lub kraju. Aplikację można zakupić w App Store i Android za 99,99 euro.  We Francji jest dostępna w promocyjnej cenie 89,99 euro.

Wystarczy wprowadzić do systemu specyfikację danego pojazdu (rozmiar, waga, liczba osi, rodzaj przewożonego towaru itp.), a NavTruck zasugeruje najszybszą i najbezpieczniejszą trasę, biorąc pod uwagę wymienione parametry. Kierowcy są wtedy spokojniejsi, a kierowca spokojny, to kierowca wydajny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!