Moduł Optymalizacji interLAN

30 czerwca 2011, 14:45

Firma InterLAN, dostawca inteligentnych technologii dla branży TSL, opracowała autorski Moduł Optymalizacji. Jest on elementem oferowanego od kilku lat systemu interLAN SPEED, choć może pracować także jako niezależny system.

Nowy moduł umożliwia zoptymalizowanie w logistyce takich obszarów jak: dobór zamówień i tras oraz ułożenie towarów na pojeździe. Ważny aspekt stanowi również odpowiedni dobór pojazdów, które na ogół w firmie przewozowej, a tym bardziej dystrybucyjnej są zróżnicowane. W procesie tym trzeba brać pod uwagę zakazy wjazdów, wysokości tuneli i wiaduktów oraz ograniczenia w ruchu, a także czas pracy kierowcy i wiele innych.

W praktyce do programu są wgrywane ładunki i punkty docelowe, do których mają one być dostarczone, a oprogramowanie – w zależności od wybranych kryteriów i ich ważności wyznacza najbardziej optymalne trasy ze względu na konfigurację preferencji użytkownika.

Moduł Optymalizacji doskonale nadaje się dla:
• centrów dystrybucyjnych
• działów logistycznych firm produkcyjnych,
• sieci drobnicowych.

Wdrożenie modułu odbywa się w kilku etapach: analiza, przygotowanie modelu, testy i sprawdzenie w rzeczywistości. Optymalizacja procesów transportowych czy logistycznych może się odbywać na dwóch poziomach: operacyjnym (bieżące usprawnienia) i strategicznym (wytyczanie dalekosiężnych kierunków działań, zmierzających do usprawnienia funkcjonowania przedsiębiorstwa).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!