Pakiet mobilności opóźniony po interwencji TLP

25 marca 2020, 15:26

Wczoraj Rada nie uzgodniła swojego stanowiska z pierwszego czytania ws. Pakietu Mobilności i nie jest na ten moment wiadome, kiedy podejmie temat ponownie. TLP wysyłało w ubiegłym tygodniu swój apel do przedstawicieli państw członkowskich o wstrzymanie prac nad Pakietem Mobilności ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko wskazuje na to, że został wysłuchany.

Zgodnie z procedurą, po przyjęciu przez Radę stanowiska w pierwszym czytaniu, projekt legislacyjny trafia do porządku obrad sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego i następnie powinien być skierowany do Komisji Transportu Parlamentu Europejskiego.

Biorąc jednak pod uwagę nowy kalendarz prac PE spowodowany pandemią koronawirusa, sprawa Pakietu Mobilności może stanąć najwcześniej na sesji plenarnej 13-14 maja i następnie być skierowana do Komisji Transportu, oczywiście po wcześniejszym przyjęciu stanowiska przez Radę.

Oznacza to opóźnienie prac nad Pakietem Mobilności na ten moment przynajmniej o miesiąc wobec pierwotnych planów (tj. zatwierdzenie wczoraj przez Radę, poruszenie sprawy na sesji plenarnej 1-2 kwiecień i skierowanie do Komisji Transportu PE 21 kwietnia).

Link do nowego kalendarza prac PE: https://www.europarl.europa.eu/sed/doc/news/flash/23441/Cal2020_en.pdf

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Norbert S., 31 marca 2020, 8:59 0 0

Nie będzie pakietu. Amerykańsko chiński wirus wybije połowę starszych kierowców których jest większość w zawodzie. Trzeba będzie szybko dopracować autonomiczne ciężarówki. Niemcy będą się prosili żeby do tego momentu polscy kierowcy wozili cokolwiek będzie do przewiezienia i nie będzie już im przeszkadzało to co do niedawna było powodem powstania pakietu.

Odpowiedz