Kapsch wdroży e-myto w Portugalii

28 lipca 2011, 16:18

Kapsch TrafficCom zbuduje i wdroży system elektronicznego poboru opłat, działający w warunkach wielopasmowego, swobodnego przepływu ruchu, który obejmie nowe odcinki portugalskich dróg głównych o łącznej długości 520 km. System tworzony dla portugalskiego operatora ASCENDI będzie wdrażany etapami od połowy października 2011 do października 2013 roku.

Przez dwa lata Kapsch zainstaluje 38 stacji poboru opłat, a przez pięć kolejnych lat zapewni obsługę techniczną i konserwację systemu.

– „Portugalia jest dla nas interesującym rynkiem już od dawna. Dla przykładu, wiele lat temu Kapsch zmienił istniejący elektroniczny system poboru opłat w Portugalii tak, by był kompatybilny z pozostałymi krajami europejskimi. Obecnie w rękach portugalskich kierowców znajduje się około 450 tys. urządzeń pokładowych. Gwarantują one płynne współdziałanie z innymi systemami” – powiedział Michael Gschnitzer, dyrektor sprzedaży Kapsch TrafficCom AG.

Wraz z ASCENDI, drogami koncesyjnymi zarządza łącznie siedem ściśle współpracujących podmiotów. Ich grupa jest odpowiedzialna za zarządzanie ponad 1370 km sieci drogowej w Portugalii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!