Serwis Wimex w sieci Renault Trucks

19 września 2011, 12:16

Polscy, białoruscy i rosyjscy przewoźnicy byli gośćmi uroczystego otwarcia autoryzowanego serwisu Renault Trucks, prowadzonego przez firmę Wimex w Białymstoku. Na uroczystości, która odbyła się 9 września 2011 r., przybyło blisko 500 osób. Wśród gości był także Philippe Gorjux, prezes Renault Trucks Polska, który razem z szefem Wimex-u przeciął symboliczną wstęgę.

Na działce przy ul. Octowej 4 w Białymstoku, liczącej ok. 25 000 m2 powierzchni, działa Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. We wrześniu ubiegłego roku uruchomiono warsztat obsługi ciężkich pojazdów, który po modernizacji i wyposażeniu w specjalistyczne urządzenia uzyskał autoryzację Renault Trucks Polska.

– „W marcu i sierpniu tego roku zostaliśmy poddani ocenie niezależnego audytora, który wydał pozytywną opinię. Chcieliśmy, aby nowy serwis zaistniał w świadomości użytkowników samochodów ciężarowych i dostawczych marki Renault. W celu zbudowania bazy klientów przeprowadziliśmy wiele spotkań nie tylko z polskimi przewoźnikami, ale z racji położenia geograficznego, także z białoruskimi i rosyjskimi. Te działania przyniosły oczekiwany skutek, o czym najlepiej świadczy liczne grono gości, także zagranicznych, obecnych na dzisiejszym oficjalnym otwarciu serwisu” – powiedział Tadeusz Wiszowaty.

Serwis zatrudniający 10 osób, w tym sześciu mechaników, realizuje m.in. okresowe czynności obsługowe, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne samochodów ciężarowych i dostawczych francuskiej marki, prowadzi sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Za obsługę klientów, w tym otwieranie zleceń, a także rozliczanie czasu pracy mechaników odpowiada system komputerowy. Serwis otwarty jest pięć dni w tygodniu w godz. 8-18, a w soboty od 8 do 14. W planach jest zwiększenie obsady mechaników i wydłużenie czasu pracy placówki, która obecnie realizuje ok. 150 zleceń miesięcznie.

W głównej hali warsztatowej urządzono 4 przejazdowe stanowiska obsługowo-naprawcze o długości 19 m każde. Dwa z nich są wyposażone w kanały, a dwa pozostałe w podnośniki kolumnowe. Ścieżka diagnostyczna MAHA jest zainstalowana w sąsiednim budynku, gdzie mieści się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Lokalizacja usterek możliwa jest dzięki wykorzystaniu komputera diagnostycznego NG 10, który daje dostęp do pełnej bazy pojazdów Renault Trucks. Dystrybucja olejów odbywa się przez sześć niezależnych urządzeń z pomiarem cyfrowym. Działalność wspomaga samochód serwisowy pracujący w systemie pomocy drogowej Renault Trucks 24/24. Oczekujący na odbiór samochodu kierowcy mogą napić się kawy, zimnego napoju i obejrzeć program telewizyjny w sąsiadującej z główną halą poczekalni.


W magazynie części zamiennych znajdzie się docelowo ponad 2000 pozycji asortymentowych z katalogu Renault Trucks. Brakujące części sprowadzane są z centralnego polskiego magazynu w ciągu 24 godzin, a dostawa tylko najbardziej nietypowych podzespołów trwa dłużej, choć zawsze łączy się z otrzymaniem informacji o przewidywanym terminie dostawy.

Wimex został założony przez Tadeusza Wiszowatego w 1992 roku. Firma prowadzi hurtową sprzedaż paliw, zaopatruje w nie firmy, i jest właścicielem trzech stacji paliw – dwóch w Białymstoku i jednej w pobliskim Ceranowie. Wimex jest również wiodącym członkiem grupy zrzeszającej 7 firm przewozowych, które łącznie dysponują flotą około 200 zestawów drogowych z naczepami skrzyniowo-plandekowymi, chłodniczymi, cysternami, niskopodwoziowymi, a także zestawów samochodów ciężarowych i przyczep o objętości przestrzeni ładunkowej 120 m3. Liczny, zróżnicowany tabor ciężarowy pozwala realizować transporty różnego typu ładunków. Grupa obsługuje dużych producentów i dystrybutorów, między innymi grupę Bonduelle, zakład przetwórstwa mięsnego Łmeat Łuków, firmę Mlekovita. Jej ciężarówki przemierzają trasy państw Unii Europejskiej i krajów położonych na wschód od polskiej granicy. Wimex dysponuje także magazynami o powierzchni ok. 2000 m i wykonuje przeładunki towarów przewożonych z państw zachodnich na wschód.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!